Cayman adaları tatilinde yapılacak en iyi aktiviteler hakkında bilgi.

Cayman Adaları, Batı Karayip Denizi’nde, Küba’nın 145 km güneyinde bulunan deniz tatili için harika bir yer. Ülke 3 adadan oluşuyor; Cayman Brac, Little Cayman ve Grand Cayman. Güzel mercan resifleri ve berrak suları bu takımadayı dalgıçlar için sevilen bir yer haline getirmiştir. Birinci sınıf tatil yerleri ve beyaz kumlu plajlara ev sahipliği yapan Cayman Adaları’nda zarif bir yemek ve heyecan verici gece hayatı deneyimini yaşayabilirsiniz. Cayman Adaları lüks bir tatil için her şeye sahip. Cayman Adaları’na bir seyahat planlıyorsanız, Cayman Adaları’nda yapılacak en iyi 7 şey listesine göz atmanızı öneririz.

Cayman Adaları Tatilinde Yapılacak En İyi 7 Aktivite

Vatozlarla Birlikte Yüzün

Cayman Adaları’nda her turistin mutlaka ömrü boyunca bir kez yapabileceği vatozlarla birlikte yüzme deneyimi burayı özel kılan aktiviteler arasında. Bu zarif deniz canlıları, resiflerle korunan adaların müdavimleridir.

Cayman Kaplumbağa Çiftliği

Cayman Kaplumbağa Çiftliği, Cayman’ın en iyi cazibe merkezlerinden biridir. Cayman Adası Kaplumbağa Çiftliği yaklaşık 16.000 yeşil deniz kaplumbağasına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca çiftlik içerisinde yerel ve egzotik kuşları gözlemleyebilirsiniz.

Seven Mile Plajı

Seven Mile Plajı (SMB), Grand Cayman Adası’nın batı ucunda 9 km uzunluğunda göz alıcı mercan kumlu bir plajdır. Otellerle kaplı bu güzel plajda botla dolaşabilir veya şnorkel dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

George Town

George Town, Grand Cayman’ın çekici başkentidir. Bu hareketli ve küçük tatil kasabası, birçok restorana, etkinliğe, duty-free mağazalarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen lüks cruise gemilerine açılan kapıdır.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Ayrıca Okuyunuz: Yurt dışı Lüks Tatil İçin Göz Alıcı Şehirler

Pedro James Kalesi

Pedro James Kalesi, Cayman Adaları’nın en eski yapısıdır. Burası, Cayman demokrasisinin doğuş yeri ve adalarda köleliğin kaldırıldığı özel bir noktadır. Pedro James Kalesi günümüze ulaşana kadar üç yangın ve birçok kasırgaya maruz. Bugün, turistleri bilgilendirici küçük bir müzeye ev sahipliği yapıyor.

Mastik Yürüyüş Parkuru

3.2 km uzunluğunda olan bu yürüyüş parkuru, Grand Cayman’ın vahşi ormanlık alanlarından biridir. Orman, 2 milyon yıldır neredeyse hiç bozulmamış bir şekilde duruyor. Burada büyüleyici bir yürüyüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Mastic yürüyüşü için rehberli turlar düzenlenmektedir. Burada ağaç kurbağalarını ve zehirli yılanlara dikkat etmenizde fayda var. Yürüyüş parkuru adını orman içerisinde bulunan mastik ağaçlarından alıyor. Bu ağaç türü, kendi kendine soyulan kabuğundaki damarlarla ünlüdür.

Dalış

Grand Cayman dalış turizmi ile Karayipler’in en iyi dalış destinasyonları arasında yer almakta. Grand Cayman’da mercan, vatoz ve çarpıcı balık türleri ile yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Grand Cayman Hakkında Pratik Bilgiler
  • Cayman Ada sakinleri hiçbir gelir vergisi ödememektedir.
  • Grand Cayman’ın deniz yaşamı, renkli mercan koyları, balık, süngerlileri ve kaplumbağalara ev sahipliği yapıyor.
  • Mavi Iguana (Cyclura lewisi), Grand Cayman’ın en büyük kara hayvanıdır. Dev, ejder benzeri mavi kertenkele insanlar kadar uzun yaşayabiliyor!
  • Adanın en büyük festivali Pirates Week Festivalidir. Her yıl kış aylarında düzenlenmektedir.
Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.