Ciudad Del Este, Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında kurulmuştur.

Ciudad Del Este çok özel bir kenttir, çünkü Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında kurulmuştur. Ciudad Del Este’nin özel olmasındaki bir diğer konu ise, şehrin vergiden muaf olmasıdır ve bu sebeple şehir tamamen bir alışveriş ve ticari bir şehre dönüşmüştür. Aklınıza gelebilecek her şeyi alabiliyorsunuz, fakat işin birazda dezavantaj olan tarafından bakmak gerekirse, aldığınız ürünlerin kalitesinin düşük olmasıdır. Bu şehirde en güzel gezilecek yerler, şehrin doğası olmaktadır. Ciudad Del Este aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci hidroelektrik santraline sahip şehirdir. Hidroelektrik santralinin dünyanın sıralaması üzerinden ikinci sırada yer almasıyla çok dikkat çekmektedir ve bu yüzden günlük olarak hidroelektrik santralinin görülmesi için turlar düzenlenmektedir. Hidroelektrik santral bölgesine ulaştığınızda, isterseniz otobüsle gezebilirsiniz isteyenler ise yürüyerek gezebilmektedir. Ciudad Del Este ucuz elektronik pazar ağına sahip olan bir şehir olarak, birçok kişi bu sektörden geçimini sağlamaktadır. Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında kurulan bir kent olarak, burada İspanyolca ve Portekizce konuşulmaktadır. Tam sınırda kurulan bir kent olduğundan, hangi sınıra daha yakın olduğunuza göre, hangi para birimi ile ödeme yapmak zorunda olduğunuzu sorarak ödemeleri yapıyorsunuz veya hangi para birimi ile ödeme yapmak istediğinizi size soruyorlar. Özellikle Paraguay ve sınırlarında, zenginliği ve fakirliği bir arada yaşayabiliyorsunuz. Dolayısıyla burada hem lüks araçlar görebiliyorsunuz, hem de at arabaları. Ciudad Del Este’nin en büyük özelliği burada hayatın ne kadar kolay ve zor olabileceğine şahit olmanız yönünde olacaktır.

En İyi Zaman

Ciudad Del Este’yi ziyaret etmek isterseniz, bunun için en iyi dönem, Mayıs ve Eylül ayları arası olmaktadır. Ülkenin kendisi yağışlı, orta tropik bir iklime sahip olduğundan, yağışlı ve nemli bir hava hissedebiliyorsunuz. Yaz dönemleri aşırı sıcak olsa ve yağışlarda görünse bile, Ciudad Del Este’nin asıl kış dönemi Mayıs ve Eylül ayları arası olmaktadır. Bu sebeple de özellikle yaz aylarında gidilmesi tavsiye edilir. Her ülkenin veya şehrin kendisine göre artıları ve eksileri olmaktadır ve herkesin mutlaka bir yeri ziyarete giderken gidiş amacı vardır, fakat eğer gerçekten sadece gezmek amacıyla gitmek isterseniz, Mayıs ve Eylül ayları arası, en rahat gezebileceğiniz dönemdir.

Ulaşım

Ciudad Del Este’de kesinlikle hiçbir ulaşım sıkıntısı çekmezsiniz. Her yer birbirine çok yakın olduğu için, yaya olarak gezmek rahat ve kolaydır. Ayrıca Ciudad Del Este bir sınır kenti olduğundan, Paraguay, Brezilya ve Arjantin gibi ülkeler çok yakındır. Dolayısıyla otobüslerle dakikalar içerisinde geçiş yapabiliyorsunuz. Ülkede hangi otobüse binerseniz binin, bütün otobüslerle her yere ulaşım sağlanabilmektedir. Bu ülkenin en büyük avantajlarından bir tanesi ulaşımın kolay olmasıdır ve bu yüzden sabahtan akşama kadar rahatlıkla gezebiliyorsunuz. Burada daha fazla insan gücünün kullanıldığından ve yerlerin yakın olması ulaşımı daha da kolaylaştırmaktadır.

Alışveriş

Ciudad Del Este’nin sokakları her gün çok kalabalıktır, çünkü sokak alışverişleri ve dükkânlar her zaman alışveriş yapmaya çalışan insanlarla dolu olmaktadır. Genelde insanlar Ciudad Del Este’ye alışveriş yapmak için gelmektedir, hatta insanlar rahat olsun diye çevre şehirlerden bile gelebiliyor. Sonuçta ulaşım sıkıntısı yok, her yer yakın ve bu yüzden alışverişe gelmekte çok kolay oluyor. Ürünlerin kalitesi ne kadar akılda soru işaretleri bıraksa da, her şeyi bulabiliyorsunuz ve ucuz olduğu için, insanlar toplu alışverişlerini yapabiliyorlar. Başta da belirttiğimiz üzere Cuidad Del Este, tam bir ticaret ve alışveriş dünyasına dönmüştür.

Yeme İçme

Burada bulabileceğiniz yemekler, bizim ülkemizdeki yiyeceklerden çok daha ucuz olmaktadır. Malum her şey ucuz olduğu için gıda ürünleri de ucuz ve bu yüzden insanlar korkmadan yemeklerini bol malzeme ile yapıp ucuz fiyatlara sunabiliyorlar. Turistlerin çok fazla ziyaret ettiği bölgelerde yine kafeler, barlar ve restoranlar bulunmaktadır, fakat kafeler ve restoranlarda yine ucuzluğunu korumaktadır. Yeni bir mutfak kültürü ile tanışmak isterseniz ve yeni lezzetleri tatmak isterseniz, Ciudad Del Este sizin için ideal olacaktır. Hem yeni lezzet, hem yeni mutfak kültürü ve mutlaka ki hiç denemediğiniz ve görmediğiniz yiyecekleri görebileceksiniz. Bunları deneyebilmek çok önemli ve çok özeldir.

Konaklama

Her şeyi birleştirdiğimizde, Ciudad Del Este’nin alışveriş cenneti olması ve dolayısıyla sayısızca turistlerin gelmesiyle, konaklama çok önemli bir konu olmuştur ve kentin her yerinde konaklayacak bir yer bulabiliyorsunuz. Özellikle konaklama konusunda, lüks otellerden günlük kiralık evlere daha birçok konaklama seçenekleriniz oluyor. Ciudad Del Este her bütçeye uygun şekilde yüzlerce konaklama yeri tasarlamıştır. Dolayısıyla Ciudad Del Este’yi ziyarete ettiğinizde konaklayacak bir yer konusunda hiçbir endişeniz olmasın, mutlaka bir yer bulabiliyorsunuz. Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında oluşan bir kent olarak, birçok konaklama yerlerinin olduğunu söylemek mümkün ve günümüzde hala yeni konaklama yerleri yapılmaya devam etmektedir.

Gece Hayatı ve Eğlence

Ciudad Del Este’de gündüzleri gezdikten sonra, geceleri de renkli hayatı devam etmektedir. Gecenin geç saatlerine kadar eğlenebilirsiniz ve arkadaşlarınız ile beraber güzel vakit geçirebilirsiniz. Yiyecek ve ayrıca içki fiyatları da uygun olduğundan, çok fazla para harcamanıza gerek kalmadan, gece boyunca eğlenebiliyorsunuz. Buradaki gece hayatı gerçekten çok eğlenceli, renkli ve hareketlidir ve ucuz olmasıyla beraber, birçok kişiyi Ciudad Del Este’ye çekmektedir. Burada diskolardan barlara kadar ve gece kulüpleri gibi birçok eğlence mekânları bulunmaktadır. Ciudad Del Este eğlence için çok ideal bir kenttir ve buraya alıştıktan sonra gerçekten geri dönmek istemiyorsunuz, çünkü hem eğlenceli hem de ucuz bir kent.

Ciudad Del Este gezisi mi planlıyorsun?

Ciudad Del Este hakkında merak ettiğin her şeyi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsin. Ciudad Del Este gezilecek yerler, şehir içi ulaşımı, yeme-içme, konaklama ve alışveriş üzerine ipuçları ve önerilerimiz ile Ciudad Del Este gezini planlaman için sana yardımcı olalım!

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.