Eğer bebekli bir aileyseniz tatile çıkarken yanınıza almanız gereken en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi bebek arabası olacaktır.

Tatil, sorunsuz ve huzurla geçirilmek için çıkılan özel bir dönemdir. Ucuz tatil fırsatlarından yararlanarak çıkılmış tatil ise paha biçilemezdir. Çıktığınız tatil sırasında sorun yaşamamak, aklınız evinizde kalmaması için tatile çıkarken mutlaka çantanız ihtiyacınız olacak eşyalarla dolu olmalıdır. Ancak bu şekilde sorunsuz bir tatil geçirebilirsiniz.

  • Eğer bebekli bir aileyseniz tatile çıkarken yanınıza almanız gereken en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi bebek arabası olacaktır. Tatil sırasında bebeğinizi kolayca taşıyabilmek ve istediğiniz anlarda uyutabilmek işinizi kolaylaştıracak en özel gereçlerden birisidir. Aksi halde bebeğiniz odada saatlerce mahsur kalabilir. Bebeğinizi taşıma zahmetinden dolayı gece boyu kısa sürede odaya dönmek zorunda kalabilirsiniz.
  • Tatil sırasında sizlere fazla yük yapmayacak en sevdiğiniz yazlık kıyafetlerinizi tatil bavulunuza yerleştirin. Rahat ve serin hissedeceğiniz ince kumaşlardan tasarlanmış giysiler keyfinizi arttıracaktır.
  • Bebeğiniz için oyuncak almayı unutmayın. Plajda otururken bebeğiniz kum ile güzel bir şekilde oynayacaktır. Kum kovası, kalem, defter, bebek ve araba gibi standart oyuncakları en azından valizinizde bulundurun. Ekonomik tatil geçirmek için oyuncak gibi önemli eşyaları bulundurun aksi halde tatil beldesinde aşırı pahalı fiyatlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tatile çıkmadan çocuklarınız için deniz simidi ya da yatağı gibi olmazsa olmaz malzemeleri alın. Gittiğiniz yerde hem maliyetli hem de istediğiniz şekilde olmayabilir.
  • Diş fırçalarınızı almadan tatile çıkmayın. Bembeyaz dişleriniz, sağlıklı ağzınız ile güzel bir tatil geçirmek isterseniz diş fırçanızı valize koymayı ihmal etmeyin.
  • Tatil sırasında rahat edeceğiniz ayaklarınızı yormayan rahat spor ayakkabılarınızı mutlaka alın. İş temposu içerisinde klasik ve topuklu ayakkabı giymekten bıktıysanız bunu yapmanız şart.

Ayrıca Okuyunuz: Bebekli Ailelerin Rahat Edebileceği Yurtdışı Tatil Turları

  • Bebekleriniz için kullan at bez mayolarını mutlaka valize yerleştirin. Oldukça kullanışlı olan bu bezler sayesinde tatilinizi sorun yaşamadan sonlandırabilirsiniz.
  • Emzik ve biberon gibi bebeğiniz için hayati öneme sahip ve sakinleşmesini sağlayan oyuncakları yanınıza almayı unutmayın.
  • Ateş düşürücü alet ve şurup gibi gereçler olmadık durumlarda işinizi kolaylaştıracak olan malzemelerdir.
  • Şapka ve güneş gözlüğünüzün yanı sıra 50+ faktöre sahip güneş kremi ile yanıksız ve acısız bir yaz tatili geçirin diyebilirim.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.