Çocuklu tatil deneyimi.

Çocukla Tatil, sorunsuz ve huzurla geçirilmek için çıkılan özel bir dönemdir. Ucuz tatil fırsatlarından yararlanarak çıkılmış tatil ise paha biçilemezdir. Çıktığınız tatil sırasında sorun yaşamamak, aklınız evinizde kalmaması için tatile çıkarken mutlaka tatil sırasında ihtiyacınız olacak eşyalarla dolu olmalıdır. Ancak bu şekilde sorunsuz bir tatil geçirebilirsiniz.

  • Eğer bebekli bir aileyseniz tatile çıkarken yanınıza almanız gereken en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi bebek arabası olacaktır. Tatil sırasında bebeğinizi kolayca taşıyabilmek, istediğiniz anlarda uyutabilmek için işinizi kolaylaştıracak en özel gereçlerden bir tanesidir. Aksi halde odanızda saatlerce mahsur kalabilir. Bebeğinizi taşıma zahmetinden dolayı gece boyu kısa sürede odaya dönmek zorunda kalabilirsiniz.
  • Kıyafet seçimi özgürlüğünüzü doğrudan etkileyen unsurlardandır. Öncelikli olarak tatilde kaç gün geçireceğinizi hesaplamanız faydalı olacaktır. Sonrasında ise tatil sırasında sizlere fazla yük yapmayacak en sevdiğiniz yazlık kıyafetlerinizi tatil bavulunuza yerleştirin. Kendinizi rahat ve serin hissedeceğiniz ince kumaşlardan tasarlanmış giysiler keyfinizi arttıracaktır.
  • Bebeğiniz için oyuncak almayı unutmayın. Plajda otururken bebeğiniz kum ile güzel bir şekilde oynayacaktır. Kum kovası, kalem,  defter,  bebek ve araba gibi standart oyuncakları en azından valizinizde bulundurun. Uygun tatil geçirmek için oyuncak gibi önemli eşyaları bulundurun aksi halde tatil beldesinde aşırı pahalı fiyatlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tatile çıkmadan çocuklarınız için deniz simidi ya da yatağı gibi olmazsa olmaz malzemeleri alın. Gittiğiniz yerde hem maliyetli hem de istediğiniz şekilde olmayabilir.
  • Temizlik aksatmadan yapılması gerekilen alışkanlıklardan biridir. Eğer beş yıldızlı bir otele gitmiyorsanız yanınıza almanız gereken en önemli eşyalardan biri de diş fırçanız olmalıdır. Fakat beş yıldızlı tatil olanağı sunan otellerde paketinden açılmamış ve hiç kullanılmamış diş fırçası seti sizin ve çocuklarınız için sizlere sunulacaktır. Diş fırçalarınızı almadan tatile çıkmayın. Bembeyaz dişlerinize, sağlıklı ağzınız ile güzel bir tatil geçirmek isterseniz diş fırçanızı valize koymayı ihmal etmeyin. Tatil sırasında rahat edeceğiniz ayaklarınızı yormayan rahat spor ayakkabılarınızı mutlaka alın. İş temposu içerisinde klasik ve topuklu ayakkabı giymekten bıktıysanız bunu yapmanız şart.
  • Bebekleriniz için kullan at bez mayolarını mutlaka valize yerleştirin. Oldukça kullanışlı olan bu bezler sayesinde tatilinizi sorun yaşamadan sonlandırabilirsiniz.

Daha Fazla Okuyun: Bebekli Ailelerin Rahat Edebileceği Yurtdışı Tatil Turları

  • Emzik ve biberon gibi bebeğiniz için hayati öneme sahip ve sakinleşmesini sağlayan oyuncaklarını yanınıza almayı unutmayın.
  • Bebeğinizin sağlığını takip edebilmeniz tatil boyunca önemli konuların başında gelmektedir. Bu nedenle bebeğinizin acil durumlarda kullanmasına uygun doktor tavsiyesi ile alınmış ateş düşürücü ve ağrı kesici ilaçlar yanı sıra ateşini kontrol edebilmeniz için ısıölçer cihazınızı mutlaka yanınıza almanız faydalı olacaktır. Gittiğiniz bölgede acil müdahale olanağı yoksa oldukça zor ve stresli zamanlar yaşayabilirsiniz.
  • Şapka ve güneş gözlüğünüzün yanı sıra kendiniz için 50+ faktöre sahip güneş kremi ile yanıksız ve acısız bir yaz tatil geçirmeniz mümkün olabilir. Güneş kremleri alınmadan önce doktor tavsiyesi özellikle bebekler ve çocuklar için büyük önem taşımaktadır. Çünkü farklı cilt semptomlarına sahip bireylerin aynı güneş kremini kullanması aynı etkiyi görecekleri anlamını taşımamaktadır.
  • Bebek koltukları uzun seyahatlere hazırlanan aileler için hem yasal zorunluluk hem de en önemli ihtiyaçlardan biridir. Zira yolculuk boyunda kucakta oturmaktan son derece bunalacak olan bebeğin huzurlu bir şekilde uyuyabilmesi için mutlaka araç içinde bebek koltuğunun daha önceden yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu sayede hem siz hem de bebeğiniz seyahat boyunca uyumak için ideal ortamı yakalayacaksınız.
Değerlendirme Yazısı
Çocuklu Ailelerin Tatil Çantalarında Olmazsa Olmaz Eşyaları

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.