YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.

Bir Sonraki Seyahat Planınıza Yardım Etmemi İster Misiniz?

Hala daha bugün bir çok insanın bilmediği yerleri keşfetmeyi ve yerinde görmeyi hayal ediyor musun? Orta Doğu ve Balkanları keşfetmek istiyor, ancak nereden başlayacağını bilmiyor musun? Sana yardımcı olmak için ben buradayım!

Orta Doğu ve Balkanlar, dünyanın en ilginç destinasyonları arasında yer alıyor. Buradaki çeşitlilik çok fazla ve beni etkilemek için bir an olsun bitmek bilmiyor! Böyle geniş ve zengin bir coğrafyada çeşitli kültürleri, dilleri ve dinleri buluyorsunuz. Burası gerçekten Doğu’nun Batı ile buluştuğu yerdir. Çevre bölgede gezmek biraz zor olsa da fazlasıyla faydalı ve öğretici! Pek kimsenin duymadığı küçük, büyüleyici yerleri keşfedecek, eşsiz kültürleri ve mutfakları tatma konusunda unutulmaz deneyimler yaşayacaksınız ve çoğu zaman harika vakitler geçireceksiniz.

İstanbul’da doğdum ve büyüdüm ve yaklaşık 10 yıldır Orta Doğu ve Balkanlar bölgesine seyahat ediyor, bölgeyi keşfediyorum. Orta Doğu ve Balkanlar’ı içten içe tanıyorum ve çok sık ziyaret ediyorum. Bu bölgelere olan tutkumu ve bilgi birikimimi burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum, size daha az bilinen yerleri ve buraların zenginliğinden bahsediyorum. Aldığım yüzlerce mail ve yoruma bakılırsa iyi şeyler yapıyor olduğumu bilmek beni de mutlu ediyor! Şimdi ise size daha fazlasını teklif etmek istiyorum!

Bir tatil veya seyahati planlamak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Harcamaları minimumda tutmak için bütçe çıkarmak, ekonomik bir konaklama yapmak, gezilecek yerler listesi hazırlamak, şehir içi ulaşım (havaalanından şehir merkezine ulaşım gibi), en iyi ve en ekonomik yemek nerede yenir, yerel yaşamı en iyi nasıl deneyimleyebilirim gibi uzayıp giden sorular henüz yola çıkmadan kafaları kurcalayan bir takım sancılı süreç. Unutulmamalıdır ki en iyi tatil deneyimi veya gezilerden alınabilecek maksimum keyif kesinlikle önceden planlanmış olanıdır. Çünkü tatilde veya seyahatte son dakika harcamalarıyla karşı karşıya kalmaz ve nereye ne kadar ödeyeceğinizi önceden bilirsiniz. Örneğin ucuz uçak bileti satın almak gibi. Eğer tarihleriniz önceden belli veya esnekseniz haftalar öncesinden alınabilecek bir uçak bileti bile seyahat masraflarınızı belli ölçüde düşürecektir. Ayrıca şehir içi ulaşımlarda 3-5 Euro’ya gitmek varken kimse 10 Euro’ya gitmek istemez. Plansız gezmek zaman ve para kaybından başka bir şey değildir.

Sizin yerinize seyahat planınızı yapıyor, harcamalarını beklentileriniz doğrultusunda minimuma indirerek tasarruf etmenizi sağlıyor ve aynı zamanda gittiğiniz şehirde en iyi deneyimleri yaşamanız için araştırmalar yapıyorum.

Daha fazlası…

Peki, Sizin İçin Neler Yapıyorum?

Bir seyahati planlamak hakikaten zor ve zaman alıcı olabiliyor. Orta Doğu ve Balkanlar ise bu planlamada daha fazla talepkar olabiliyor. Çoğu zaman seyahatlerime hazırlanmak için saatler harcadım, ihtiyacım olan tüm bilgileri araştırıp toparlamaya çalıştım. Şimdi ise, yılların verdiği tecrübe ile birçok kaynağı, güzergahı ve turistik yerleri biliyor ve daha pratik bir şekilde planlıyorum. Şimdi ise tüm bu bilgi birikimimi sizlerle paylaşıyorum.

Küçük bir ücret karşılığında bu bölgelere seyahatinizi planlamanıza yardımcı olabilirim! Konuşacağız… Bana ilgi alanlarınızı, ziyaret etmek istediğiniz yerleri, seyahat etmek istediğiniz tarih aralıklarını ve ihtiyacınız olan diğer tüm her şey hakkında bilgileri verdikten sonra, senin için mükemmel bir rota planlayacağım.

Konaklama, ulaşım, turistik yerler, yemek ve içmek için yerler ile bizzat ilgileneceğim. Ayrıca ziyaret edeceğin yerler hakkındaki özel ipuçlarımı da ekleyeceğim! Ulaşım ve konaklama ile ilgili en iyi fiyatları ayarlamak için ihtiyaç duyabileceğin tüm bilgileri ve linkleri paylaşacağım!

Zaten bir planınız var ancak bir uzmana danışmak istiyorsanız, size yine memnuniyetle yardımcı olacağım. Esnek biriyim ve seyahat planlarınızda ihtiyacınız olan her şekilde size yardımcı olabilirim!

Seyahat planlama konusunda iyiyim. Sonuçta bu benim bir yaşam tarzım. Seyahat planlama safhası işin en sevdiğim kısmı, tutkuyla yapıyorum. Gezi veya tatilinizi en iyi şekilde geçirmeniz için elinden gelenin en iyisini yapacağımı garanti ederim.

  • Seyahat/tatil tarihleriniz aralığında en ucuz uçak biletini bulmak için adeta pusuya yatıyorum! En uygun fiyatlı uçak biletini sizin için araştırıp anında haber veriyorum.
  • Seyahatinizi her açıdan planlıyor, kalacağınız gün sayısı kadar planlama yaparak özel bir dosya hazırlıyorum.
  • Bulunacağınız şehirdeki en iyi ulaşım alternatiflerini araştırıyor ve en ucuz ulaşım türünü, bilet fiyatını, güzergahını sizin için buluyorum.
  • Birden fazla şehri gezecekseniz iki şehir arasındaki mesafeyi araştırıyor ve buna uygun en iyi ulaşım yolunu buluyorum.
  • Kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği için şehrin en iyi ve yerel insanların gittiği mekanları araştırıyor ve en uygun fiyata en lezzetli yemeği sizlere sunuyorum.
  • Gideceğiniz şehirde neler meşhur, alınabilecek hediyelik eşyalar nelerdir sizin için araştırıyorum.
  • Herkes uygun fiyata, temiz, ekonomik ve güvenli bir otelde kalmak ister. Gideceğiniz şehirdeki en ekonomik ve aynı zamanda en güvenilir ve turistik yerlere en yakın konumda otel araştırması yapıyorum.
  • Gideceğiniz şehirde nereler gezilir, neler yapılır, aktiviteler, eğlenceler vb. araştırmalar yapıyorum. Size sadece gezmek kalıyor.

Elbette yukarıda yer alan hizmetlerin dışında sizlerin de taleplerini dinliyor, eklemeler yaparak kusursuz bir seyahat hazırlık dosyası ortaya çıkarıyorum.

Seyahat Danışmanlığı Ücreti

Yukarıda yer alan hizmetlerden bir veya birkaçını almak istemeyebilirsiniz veya ekstra talepleriniz olabilir. Bu yüzden standart bir fiyat vermek yerine iletişime geçebilir, karşılıklı konuştuktan sonra sizler için elimden gelen en iyi fiyatı verebilirim.

İletişim

Merak ettikleriniz, kafanıza takılan sorular veya daha fazla bilgi almak için merhaba@hadigez.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Gün içerisinde geri dönüş yapmaktayım.

Kendinize iyi bakın. Görüşmek üzere!

Neler Diyorlar?

Ağustos ayı içinde İran’a gitmeye karar vermiştim. Tur şirketlerinin pahalılığını görünce de çok üzülmüş farklı alternatifler aramaya başlamıştım. Tesadüfen internetten gördüğüm @fatihkibarcom hesabına mesaj attım. Baktığım tur şirketleri çok pahalı önerebileceğiniz tur şirketi var mı? diye sordum. O mesajımla birlikte kendimi tek başıma İran’da gezerken buldum. 🙂 Fatih Bey sağ olsun inanılmaz bir ilgi ve özenle önce rotamı belirlememde yardımcı oldu. Rotayı belirledikten sonra uçaktan ineceğim o andan, döneceğim son geceye kadar neler yapacağımı, nereleri gezeceğimi, nerede ne yeyip ne içeceğimi, hatta paramı nerede nasıl bozduracağımı bile anlattı. Sonra ben tek başıma, kadın başıma, dil bilmeden, iz bilmeden İran’a gidip tek tek yaşadım anlatılanları. Bana verdiği cesaretle, bitmek tükenmek bilmeyen sorularıma, bıkmadan usanmadan verdiği cevaplarla yanımda olmasaydı, son derece cüzi bir ücrete İran’ı gezemezdim. Bu nedenle her şey için kendisine yüreğimle çok ama çok teşekkür ediyor, şimdi acaba hangi ülkeye gitsem diye kendisine soruyorum? 🙂

Kadriye Ü.

Özel Eğitim Öğretmeni, Bursa