Dünyanın doğa harikası adalarından biri olan Maldivler Adası, lüks ve balayı tatili için ideal bir destinasyondur.

Dünyanın doğa harikası adalarının resimlerini gördüğünüzde kendinizden geçeceğiniz manzaraları sadece resimlerden izleyerek kalmamak, şahane bir yaz tatili yaşamak için dünyanın doğa harikası adalarına yolculuğa çıkmak isteyenler için en popüler dünya adalarını bir bir sıraladık. Maldivlerden tutunda Karayipler’e kadar gelmiş geçmiş en meşhur adalar…

Dünyanın Doğa Harikası Adaları

Maldiv Adası

Hint okyanusunun tam ortasında bir deniz tatiline ne dersiniz? Cevabınız evet ise uçak biletinizi Maldivler adası için almalısınız. Turizmin hızlı yaşandığı dünya adalarından birisi olan Maldivler’de deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya yaşarken; doğa harikası olan ada manzarası ile resimlerden görerek hayran kaldığınız adayı, bizzat yaşayarak daha yakından tanıyabilirsiniz. Ayrıca romantizm denildiğinde ilk akla gelen adalardan biri olan Maldivler’de aşk, daha romantik ve etkili yaşanır.

Coron Adası

Doğal güzelliği, pek çok dergi ve habere konu olan Coron adası, Filipinler’de bulunan ve birçok kişi için yurtdışı tatil seçenekleri arasında en başta yer almaktadır. Bu özel ada, masmavi serin sulara sahip. Tamamen kireç taşından oluşmuş kayalıklardan meydana gelen bu ada, yapısı ve görüntüsü itibari ile diğer adaları geride bırakıyor. Doğal güzelliğe sahip bir yanı bulunuyor. Yolcu gemileri sayesinde adanın hemen dibindeki sulara yüzlerce turist dalış yapıyor. Şahane bir doğal güzelliğe sahip olan Coron adası, sizlerin de plaj tatili seçenekleriniz arasında en başta bulunmalı.

Gotska Sandon

İsveç’te bulunan bu özel ada daha çok sakin bir yaz tatili geçirmek isteyen doğaseverleri bekliyor. Fazla turist akınının olmadığı bu ada da sevdiklerinizle sakin, huzurlu ve bir o kadar da eğlenceli deniz tatili geçirebilirsiniz.

Nuulopa

Turkuaz suların etrafını çevirmiş olduğu bu özel ada, oldukça küçük ve sakin bir yer. Deniz ile iç içe yaşamak isteyenlerin tercihlerinden biri olan Nuulopa adasında sizlerde yerinizi almak ister miydiniz?

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Cominotto

Malta’nın kızıl topraklardan oluşan Cominotto adası,  farklı bir yurtdışı seyahati yapmak isteyenlerin odak merkezlerinden birisidir. Çıplak ada manzarası eşliğinde gün boyu deniz kum ve güneşin tadını çıkartmak isterseniz sizlerde hiç düşünmeden bu özel adaya bir çıkartma yapabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Dünyanın En Güzel 4 Tropik Adası

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.