Maldivlerde mutlaka gidilmeye değer bir doğa harikası, yeşil manzarası ve kristal suları ile sizleri kendine hayran bırakacak bir yer.

Dünyanın farklı noktalarında görülmeye ve yaşanmaya değer şahane koylar bulunmakta. Bir yurtdışı seyahati ya da uzun soluklu bir deniz tatili sırasında sizlerde doğa harikası olan bu özel koylara dalma imkânı bulabilirsiniz. Plaj tatili boyunca tekne turları sayesinde bu özel koylarda unutulmaz anılar bırakabilirsiniz.

Doğa Harikası Koylar

Cooks Koyu Moorea, Tahiti

Cooks Bay, Moorea
Cooks Bay, Moorea

Tahiti Büyük Okyanus’un en kalabalık adası. Fransız Polinezyası’ndaki en büyük ada olan Tahiti’nin ülkemize uzaklığı sizi bu güzellikten alıkoymasın. Gördüğünüz anda kolayca etkileneceğiniz bu doğa harikası koyda, denizin en berrak yüzünü görebilir, keşfedilmemiş derinlikleri kolayca keşfedebilirsiniz. İlk kez 1767’de Kaptan Cook keşfettiği için onun adıyla anılan koy, Hindistan cevizi ağaçları ve renk renk çiçekleriyle güzelliğine güzellik katıyor. Yurtdışı seyahati yaptığınız anlarda eğer yolunuz düşerse bu özel koya mutlaka uğrayın ve şahane bir deniz tatilini yaşayın diyebiliriz.

Ha Long Bay, Vietnam

Ha Long Bay, Vietnam
Ha Long Bay, Vietnam

Vietnam kıyısında, Tonkin deltasının kuzeydoğusunda yer alan koy, en fırtınalı günlerde bile, durgunluğuyla meşhur. Koyu çevreleyen kayalıklar, denizin durgunluğuna ve manzaranın dinginliğine sebep oluyor. Yatınız ya da teknenize binerek veyahut da çıktığınız bir plaj tatilinde bulunduğunuz yere bağlı kalmamak için dünyanın doğa harikası Ha Long Bay koyuna sizler de misafir olabilirsiniz. Dünyanın güzelliklerini bir bir görmek için sizler de bu özel koyu ziyaret edebilirsiniz. Sakinlik ve huzurun tek adresi olan bu koyu tercih edenlerin sayısı oldukça fazla.

Hanauma Bay Oahu, Hawaii

Hanauma Bay Oahu, Hawaii
Hanauma Bay Oahu, Hawaii

Hawaii denilince ilk akla aşk, huzur ve mutluluk geliyor. Uzun bir seyahat için tercih edilebilecek yurtdışı ülkelerinin başında geliyor. Her anlamda dolu dolu bir yurtdışı tatili geçirebileceğiniz Hawaii adalarında doğa ile iç içe olabilir hatta en popüler koylarından bir tanesi olan Hanauma Bay Oahu koyuna bir çıkartma yapabilirsiniz. Geniş bir alanda turkuaz sular eşliğinde tüm gün sınırsızca bıkmadan yüzebilirsiniz. Yakınındaki dalış merkezi, golf sahaları ve Koko Krateri koyu aktivite açısından da zengin kılıyor.

Ayrıca Okuyun:

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Dünyanın En Güzel 4 Tropik Adası

Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz, Fethiye
Ölüdeniz, Fethiye

Ülkemiz özellikle Fethiye’de bulunan koylar ile dünyadaki en özel koylar listesinde yer almaktadır. Teke Yarımadası’nda bulunan Ölüdeniz; tertemiz suları, turkuaz mavisi rengiyle şahane bir koy manzarasını yerli ve yabancı turistlere sunuyor. Göle benzeyen denizinin suları hemen yanındaki Belcekız kıyıları azgınken bile, adı gibi hareketsiz. Bu hareketsizliğinin yanında sular her gün kendini yeniler. Çünkü doğal kaynak suları çıkar. Sizler de yurtiçi bir plaj tatili sırasında çeşitli turlardan yararlanarak ülkemizdeki en güzel koylardan biri olan ölü denize uğrayabilirsiniz.

Paradise Koyu Luscious, Maldivler

Paradise Bay Luscious, Maldivler
Paradise Bay Luscious, Maldivler

Maldivler, 26 mercan adasından meydana geliyor ve Hindistan’ın güneyinde yer alıyor. Dalış tutkunlarının ve balayı çiftlerinin uğrak yeri olan Maldivler’de mutlaka gidilmeye değer bir doğa harikası, yeşil manzarası ve kristal suları ile sizleri kendine hayran bırakacak bu özel koy, yurtdışı seyahatleriniz sırasında uğranması gereken özel yerlerden bir tanesi. Maldivler’de aşk başkadır bu aşkı yaşarken mutlaka koy gezilerine çıkılmalıdır. Ancak bu şekilde aşkınızı çok özel mekânlarda taçlandırabilirsiniz.

Kotor Koyu, Karadağ

Kotor Koyu, Karadağ
Kotor Koyu, Karadağ

Adriyatik Denizi’nin en meşhur kıyılarından biri olan Kotor, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde. Gizli ve korunaklı yapısıyla doğal bir liman. Fiyord özelliği taşıyan koy, Adriyatik Denizi’nin en girintili köşelerinden biri. Aynı zamanda bir şarap bölgesi de olan Kotor, dağlarının yüksekliği, tarihi eserleri, bozulmamış doğası, temiz havası, Adriyatik manzarasıyla sizleri büyüleyecek. Tarih boyu denizcileri ağırlayan bu güzel koy, eşsiz güzellikleriyle sizi de ağırlayacak.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.