Dünyanın en iyi tropik adası üzerine deniz tatili yapılabilecek nadide yerler.

Turistik bakımdan yerleşim birimlerine göre oldukça ilgi gören dünyanın en güzel 4 tropik adası. Her biri birbirinden güzel deniz tatili yapılabilecek yerler. Denizin en özel yerinde ortaya çıkmış olan adalar, doğal ve tarihi güzellikleri üzerinde barındırabiliyor. Tertemiz havası, deniz ve yeşilliklerin dansı eşliğinde ortaya çıkıyor. Sakin, huzur dolu bir yurt dışı tatili için gidilebilecek harikulade adaların başında aşağıda sıraladığımız özel bölgeler geliyor.

Dünyanın En Güzel 4 Tropik Adası

Turks ve Caicos Adaları

Bu özel adalar Bahamalar’da yer alan eşsiz bir doğal güzelliğe sahip, adacık köyleri gibi. Toplamda 40 farklı adanın bir araya gelmesiyle oluşmuş bölgede devasa mercan kayalıkları yer alıyor. Tertemiz suların en dibine dalış yapabileceğiniz Turks ve Caicos Adaları, adeta büyüleneceğiniz muhteşem bir yer. Sizlerde dünyanın en etkileyici adalarına gitmek için plan yapanlardansanız bu özel tavsiyemizi mutlaka değerlendirin.

Meksika, Tulum Adası

Son dönemlerde dünyanın farklı ülkelerinden turistlerin akın ettiği özel bir mekân olan Tulum adası, özel feribot seferleri ile rahatlıkla gidilebilecek meşhur dünya adalarından birisidir. Suyun altına dalış yaparak harika yer altı manzaralarını gözlemlemek isteyen meraklıların bir numaralı tercihleri arasında bulunuyor. Bol bol mercan resiflerine rastlayabileceğiniz ada da daha önce görmediğiniz pek çok doğal yapıyı kolayca görme şansı bulabilirsiniz.

Tayland, Phuket Adası

Adeta cennetin bir köşesini andıran Phuket Adası, özene bezene yaratılmış sahili, egzotik ormanların bütünleşmesi ile ömür boyu yaşanmak istenecek özel adalardan birisidir. En popüler egzotik adaların başında gelen Phuket adası, dünyanın eğlence merkezi olan Tayland’a ayrı bir güzellik katıyor ve adeta turistlerin Tayland’a akın etmesine neden oluyor.

Maldivler

Romantik aşk dizilerine konu olmuş Maldivler, dünyanın dört bir tarafından turist akınına uğrayan şahane bir güzelliktir. Hint okyanusunda bulunun Maldivler, egzotik bir deniz tatili geçirmek isteyenlere istediği pek çok şeyi fazlasıyla sunan, dünyanın naçizane adalarından birisidir. Okyanusun en dibini bile rahatlıkla görmenize imkân sunan kristal suları, incecik kumu ve doğal yapısı ile görenleri kendine âşık ediyor adeta. Sizlerde herkesin tutkunu olduğu Maldivler adasına bir yolculuğa çıkarak şahane bir yurt dışı tatili geçirebilirsiniz.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!
Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.