Lüks tatil mekanları

Yorucu bir iş sezonu geçirdikten sonra ruhen ve bedenen dinlenmek için bir tatil ihtiyacı mı duyuyorsunuz? Sizler için her detayın düşünüldüğü ve kendinizi oldukça özel hissedebileceğiniz lüks geziler ile kendinizi şımartabilirsiniz. Dünyanın her yerinde lüks tatil mekanları bulunmaktadır. Sizler için derlemiş olduğumuz dünyanın en ışıltılı tatil mekânları listesine göz atabilir ve kendinizi ödüllendirmek için bu lüks gezilerden birini tercih edebilirsiniz.

Dünyanın En Lüks Tatil Mekanları

1St. James, Barbados

Dünyadaki ünlülerin de en çok tercih ettikleri tatil mekânlarından birisi olan Barbados her yıl oldukça yoğun bir turist akınına uğramaktadır.
Barbados Plajı

Ünlülerin en çok tercih ettikleri tatil mekânlarından birisi olan Barbados her yıl oldukça yoğun bir turist akınına uğramaktadır. Lüks tatil denildiğinde aklınıza ne geliyorsa burada bulabileceğinizi hatırlatmak isterim. Özel olarak hazırlanmış villaları ile ve özel havuzları ile hem ruhen hem de bedenen dinlenebileceğiniz muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Sadece villa içindeki hizmetleri ile değil çılgın ve bitmeyen gece eğlenceleri ile de sizlere unutulmaz bir tatil vaat eden Barbados lüks konaklama için ilk olarak tercih edeceğiniz yerlerden birisi olarak karşınıza çıkmaktadır.

2Santa Barbara, Kaliforniya

Her mevsim tatil yapabileceğiniz ve lüks tatil köyleri içinde en çok tercih edilen yerlerden birisidir.
Santa Barbara Plajı

Magazini yakından takip edenlerdenseniz en lüks yaşantının ve tatilin burada yapıldığını biliyorsunuz demektir. Yine kişilerin özel olarak konaklayabileceği lüks villalar ile sonsuz bir tatil sunan bu güzel ve lüks yerde konaklamanın fiyatı da diğer tatil yörelerine göre oldukça pahalıdır. Konaklamak için seçmiş olduğunuz villanın içinde hemen her ihtiyacınız ayağınıza gelmektedir. Sadece havuz gibi genel hizmetler değil hamam ve masaj salonu gibi tatilde ihtiyacınız olabilecek her şey yine konakladığınız villanın içinde sizler için hazırda bekletilmektedir. Her mevsim tatil yapabileceğiniz lüks tatil köyleri içinde en çok tercih edilen yerlerden birisidir.

Daha Fazla Okuyun: Cruise Gemi Turları Yapmak İçin 8 Neden

3Miami Beach, Florida

Lüks tatil mekanları
Miami Plajı

Miami denildiğinde ilk olarak akıllara gelen şeylerden birisi de manzarası ve eşsiz doğasıdır. Buradaki otellerin ve villa tarzı konaklama yerlerinin birçoğu kesinlikle ultra lüks denebilecek şekilde dizayn edilmektedir. Bu yüzden de en lüks otellerden birini tercih etmek isterseniz kesinlikle tercihinizi ünlülerin de akın ettiği ve tercih ettiği Miami Beach’ten yana kullanabilirsiniz. Lüks seyahat ve tatilden ne bekliyorsanız hepsini burada bulabilirsiniz.

Tatil İçin Adres Belirlemeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken Konular

Lüks tatil söz konusu olduğunda pek çok otel olağan üstü fiyatlar ile karşımıza çıkabiliyor. Fakat fiyat hizmet kıyaslaması yapıldığında lüks tatil sınıfında hizmet veren pek çok otel ne yazık ki sınıfta kalabiliyor. Bu yönü ile konuyu ele aldığımızda lüks tatilin önemli ayrıcalıklarını öne çıkartan pek çok madde saymak mümkün

  • Dil Çeşitliliği; Lüks tatilin en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Zira günümüzde dünyanın yerel diline dönüşmüş olan İngilizce hizmet işletmelerin özellikle lüks hizmet sunan işletmelerin olmazsa olmazlarından biridir.
  • VIB karşılama; Yine lüks tatil anlayışının bir göstergesi olan Otel karşılamaları mutlaka lüks tatil fırsatı sunan işletmeler için sunulması gerekilen hizmetler sınıfında yer almaktadır.
  • Çeşitlilik; Lüks tatilin en önemli göstergesidir. Bu konu eğlencelerde çeşitlilik mutfaklarda çeşitlilik ve aktivitelerde çeşitlilik olarak daha da genişletilebilecek bir konu başlığıdır.

Tüm bunlara ek olarak otellerin lüks kavramını ileriye taşıyan belli başlı küçük detaylara da göz atmak iyi bir araştırma için doğru olacaktır. Örnek ile açıklayabileceğimiz konuların başında şüphesiz günümüzde olmazsa olmazlardan birine dönüşen internet hizmetleridir. Artık lüks otellerde beklenen hizmet sadece internet bağlantısı değil yüksek hızlı veri bağlantısı olanağıdır. Özellikle yurt dışında en mutlu anlarınızı anlık olarak sosyal medya da paylaşmak isteyenler için yüksek hızlı internet olmazsa olmazlardandır.

Değerlendirme
Dünya'nın En Işıltılı Tatil Mekanları
Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.