Dünyanın en iyi müzik ülkeleri hakkında bilgi.

Müzik ülkeleri ve festivaller kapsamında yurtdışı etkinliklerine katılarak doyasıya zaman geçirmek isterseniz sizlere en popüler müzik şehirlerinden bir kaçını önerebiliriz. Çılgınlar gibi dans etmek, sevdiğiniz tarz müzikleri doyasıya dinlemek ve söylemek için sizlerde dünyanın en popüler müzik şehirlerine eğlence için uğrayabilirsiniz.

Dünyanın En İyi Müzik Ülkeleri

Country Müzik Tarzı, Nashville

Tercih ettiğiniz müzik country müziği ise Nasville, mutlaka gitmeniz gereken dünyanın en iyileri arasında bulunuyor. Sevdiğiniz melodileri çok ünlü sanatçılarla birlikte mırıldanmak için Nashville’e bir seyahat planlayabilirsiniz.

Canlı Müzik, Paris

Kendine has bir tarza sahip olan Paris’te çıkmış olduğunuz seyahatiniz sırasında sevdiğiniz türden müzikleri şehrin caddelerinde bulunan bar ve kafelerde canlı olarak dinleme şansı bulabilirsiniz. Yaygın bir canlı müzik kültürüne sahip olan Paris,  pop şarkılar ile gece boyunca coşturabilmek için hizmet veriyor.

Opera, Venedik

Dünyanın en önemli opera şehirlerinden biri olan Venedik romantik bir yurtdışı festivali geçirmenize imkân sunarken aynı zamanda en görkemli opera programlarına da ev sahipliği yapıyor. Opera sizlerin de keyif alarak dinlediği müzik tarzını oluşturuyorsa bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz. Ülkenin her noktasında rahatlıkla opera yapmakta olan gruplara denk gelmeniz mümkün. Yurtdışı gezilecek yerler arasında mutlaka Venedik şehrine yer vermelisiniz. Alışveriş, aşk, tatil ve müzik şehri olan Venedik sizleri manevi anlamda fazlasıyla doyuracak ve dinlendirecek özel bir şehirdir.

Ayrıca Okuyunuz: Dünyanın En Ünlü Festival ve Ülkeleri

Tekno Müzik, Berlin

1980 yıllarında Berlin’de yaşayan insanların geçiş yaptığı tekno müzik tarzı, günümüze kadar en beğenilen tarz olarak ön plana çıkıyor. Tekno müzik neredeyse şehrin sokaklarında ve her gece kulüplerinde kendine fazlasıyla yer bulmakta. Berlin’de bulunduğunuz zaman tekno müzik eğlencelerine katılarak gece ve gündüzünüz birbirine karışabilir ve zamanın durduğunu düşünebilirsiniz. Kendinizden geçeceğiniz bir yurtdışı etkinliği için sizlerde Berlin müzik alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Tobago Tarzı, Trinidad

Yol boyunca kulağınıza gelen hoş melodileri duyabileceğiniz bir şehir olan Trinidad şehri dünyanın en iyileri olan Tobago tarzını fazlasıyla yansıtıyor. Çok özel Karayip enstrümanları kullanılarak ortaya çıkartılan melodiler, sizleri de kolayca etkisi altına alabilecek bir müzik tarzı olarak öne çıkıyor.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.