Türk mutfağına benzerliğiyle bilinen Yunan yemekleri, ağırlıklı olarak Akdeniz mutfağına yakın lezzetli yemeklerin bulunduğu seçkin bir mutfaktır.
Etli yemekler, balık ve sebze yemekleri Yunanistan mutfağının olmazsa olmazlarıdır.

Dünyada yöresel yemekleri ile nam yapmış ülkeler, herkes tarafından az çok bilinirken, çeşitli nedenlerle yurt dışına çıkıldığı sırada bu özel yurt dışı yemekleri büyük bir keyifle tüketiliyor. Sizler de hangi ülkenin yemekleri dünyada oldukça meşhur bilmek ve yolunuz düştüğünde tatmak isterseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Lübnan Yemekleri

Lübnan Yemekleri
Lübnan Mutfağı

Lübnan, yemek kültürü ile tüm dünyaya kendini ispatlamış ve orta doğunun en meşhur yemeklerini, içerisinde barındıran zengin ve leziz bir mutfağa sahiptir. Akdeniz mutfağına yakın damak tatlarına sahip Lübnan mutfağında sizlerin de çok hoşuna gidecek etli ve etsiz yemek tarifleri bulunuyor. Sebze yemekleri bakımından çok daha geniş bir yemek alternatiflerine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Okuyunuz: Lübnan Gezi Rehberi

İspanyol Yemekleri

İspanyol Yemekleri
İspanyol Mutfağı

Diğer mutfak kültürlerine göre oldukça et ağırlıklı yemek tariflerinden oluşuyor. Birbirinden özel baharatlar ile zenginleşen İspanyol yemekleri tüm dünya tarafından beğenilerek tüketiliyor. İspanya’ya giden turistlerin pek çoğu yemeklerinden ötürü ilk sırada bulunduğunu belirtiyor. İspanyol yemekleri oldukça yağlı pişirilen bir tarza sahiptir.

Ayrıca Okuyunuz: İspanya Gezi Rehberi

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Japon Yemekleri

Japon Yemekleri
Japon Mutfağı

Japonlar mutfak kültürü bakımından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Dünyanın dört bir yerinde restoranlara sahip özel bir mutfaktır. Japon yemekleri balık odaklı bir kültüre sahipken son dönemlerde bu sınırı aşarak mutfak kültürlerini bir hayli genişletmiş durumdadırlar. Yöresel ev yemeklerinden oluşan Japon mutfağı sizlerin zevklerine hitap edebilen tarifleri içerisinde barındırıyor.

Ayrıca Okuyunuz: Japonya Gezi Rehberi

Meksika Yemekleri

Meksika Yemekleri
Meksika Mutfağı

Sizlerin de hemen aklına gelecek ilk şey kuşkusuz Meksika acısı olacaktır. Meksika yemekleri bol acılı, baharatlı ve yağlı yemek kültüründen oluşuyor. Egzotik tatları da mutfağında bulunduran farklı ve enteresan yemeklerden oluşuyor. Meksika mutfağında hiç beklemediğiniz; böcek yemekleri, pizzalar, yılan yemeği vb. yemeklere rastlamak mümkündür.

Ayrıca Okuyunuz: Meksika Gezi Rehberi

Yunan Yemekleri

Yunan Yemekleri
Yunan Mutfağı

Komşumuz Yunanistan kendine has lezzetlerini tüm dünyaya sunarken aynı zamanda Türk mutfağı ile bütünleşmiş yemek kültürünü de oluşturuyor. Gurme lezzetler bakımından oldukça farklı lezzetlere sahip Yunanistan, yemeğin yanı sıra servis işlemlerine de büyük önem veren zengin bir mutfaktır.

Ayrıca Okuyunuz: Yunanistan Gezi Rehberi

Etli yemekler, balık ve sebze yemekleri Yunanistan mutfağının olmazsa olmazlarıdır. Özelikle zeytinyağı ve bol baharat kullanılan Yunan mutfağında sizlerin de damak tadına uyacak özel yemek tarifleri bulunuyor.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.