Dünyanın en popüler festivalleri üzerine destinasyonlar hakkında bilgi.

Dünyanın en popüler festivalleri kapsamında dünya genelinde düzenlenen festivaller ile inanılmaz eğlencelere imzanızı atabilirsiniz. Üstelik birçoğunun ücretsiz olması da sizler için oldukça davetkâr özelliklerinden biridir. Artık kendini kanıtlamış olan festivallere katılmanızın tek avantajı sadece sınırsız eğlence değil aynı zamanda festival için gittiğiniz ülkeyi yeniden gezme ve keşfetme şansına da sahip olmanızdır.

Dünyanın En Popüler Festivalleri

Rio Karnavalı, Brezilya

Karnaval ve festival denildiğinde ilk olarak akıllara gelen yerlerden birisi de kesinlikle Brezilya’dır. Dansın ve müziğin günlerce ve gecelerce bitmeyen bir hızla devam ettiği bu güzel yerde festival kapsamında aradığınız her ne varsa hepsini burada bulabilirsiniz. Hiç durmadan eğlenen insanlar ile kaynaşmanın ve yepyeni arkadaşlıklara ve dostluklara bu sıcacık ortamda imza atmanın en güzel yönlerini yaşamak için sadece Brezilya karnaval döneminde hemen uçak biletinizi almalısınız. Yurtdışı festivalleri kapsamında bu dönemde turlara katılma şansına sahip olabilirsiniz.

Kar Festivali, Çin

Sadece sıcak memleketlerde değil soğuk yerlerde de kışı en güzel hali ile yaşamak için festivaller düzenlenmektedir. Çin de düzenlenen kar festivaline katılarak sizler de buzdan yapılan heykellerin arasında yepyeni bir dünya ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle bu festivalin en güzel taraflarından birisi de çocuklar için düzenlenmiş olan aktivitelerin oldukça fazla olmasıdır. Sizler de ailecek bir festivale katılmak istiyorsanız kesinlikle Çin de düzenlenen kar festivalini tercih edebilirsiniz. Kışın yurtdışı etkinlikleri kapsamında en çok tercih edilen yerlerden birisidir.

Holi Festivali, Hindistan

Özellikle Hindistan da yapılan bu renkli festival son dönemlerde ülkemizde de büyük grupların katılımı ile daha da renkli bir hale gelmektedir. Dünyanın her yerinden kalabalık gruplar eşliğinde turistleri kabul eden bu renkli festival sizler için unutulmaz bir deneyim olabilir. Özgürlük temalı olarak istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz bu güzel festivalde kesinlikle dostluğu yeniden öğreneceksiniz. Dünyaca ünlü festivaller kapsamında en çok tercih edilenlerden birisi olan bu festivalin tarihini kaçırmadan sizler de renkli boyalarınızı alarak çılgınlar gibi arkadaşlarınız ile boyanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Baharın gelişini kutlayan bu güzel ve keyifli festivalde insanlar ile kaynaşmanın ve baharın gelişini kutlamanın keyfini ve eğlencesini yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Dünya’nın En Ünlü Festival ve Ülkeleri

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!
Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.