Seyahat araçları kapsamında dünyanın en sıra dışı ulaşım araçlarından biri olan bambudan yapılan binek araç ile ray üzerinde ulaşım sağlanmaktadır.

Seyahat etmek hem eğlenceli hem de bir o kadar keyif verici bir olaydır. Ne kadar süreliğine ve nereye giderseniz gidin en çok da seyahat araçları çeşitlerine ihtiyacınız olabilir. Dünya genelinde her ülkede ve her yerleşim yerinde bölgeye özel olarak farklı seyahat araçları bulunmaktadır. İşte dünyanın en sıradışı seyahat araçları…

Taşımacılıkta Kullanılan Farklı Seyahat Araçları

Tuk Tuk

Başta Tayland olmak üzere diğer Güney Asya ülkelerinde ulaşım için Tuk Tuk kullanılmaktadır.

Aslında bu seyahat aracını ülkemizde de oldukça sık olmasa da görmüşlüğünüz vardır. Özellikle yük taşımak için kullanılan bu araç 3 tekerlekli bir motosiklet tarzında araçtır. Tayland’a yolunuz düştüğünde şehri daha rahat bir şekilde gezmeniz için bu ulaşım aracını tercih edebilirsiniz. Özellikle bu ülkede taksi yerine en çok bu seyahat aracı kullanılmaktadır.

Polar Rower

Kanada'da tercih edilen Polar Rower aracı ile buz üzerinde ulaşım sağlanmaktadır.
Nathab

Özellikle Kanada denildiğinde ilk olarak akla gelen seyahat araçlarından birisi olan polar rower ile buzun üstünde gezmek fikri sizleri de çok heyecanlandıracak. Özellikle kutup ayılarını gözlemlemek için turistleri gezdirmek amaçlı olarak bu araç kullanılmaktadır.

Denizbüs

Deniz üzerinde hizmet veren deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Yine Kanada ve Belçika’da en çok tercih edilen ve turistlerin kesinlikle tercih ettikleri seyahat araçlarından birisidir. Nehirlerin üzerinden otobüs ile geçme fikri aslında çok iyi düşünüldüğü gibi aynı zamanda sizler için de oldukça farklı bir deneyim olacaktır. İsterseniz Denizbüs ile göl gezisine veya bir nehir gezisine de katılarak yolculuğunuzun tadını çıkartabilirsiniz. Telefonunuza bu ülkelere giderken mobil seyahat uygulamaları içinden ilgili destinasyona dair bir gezi planlayıcı uygulama seçtiğinizde mutlaka yapmanız gereken listelerinde de yine Denizbüs’ü göreceksiniz. Denizbüs kullanım alanlarına göz atabilir ve kendinize bir ulaşım planlayabilirsiniz.

Ice Angel

Buz tutmuş bir gölün üzerinde nasıl ilerleyebilirsiniz? Kalıcı bir çözüm olarak üretilen ve özellikle Amerika’da en çok tercih edilen turistik araçlardan birisi de Ice angel’dır. Artık bu araç orada yaşayan kişiler için yaşamlarının bir parçası haline gelmiş olsa da turist olarak katıldığınızda bu keyifli ve heyecanlı deneyimi sizler de yaşamak isteyeceksinizdir.

Bambu Tren

Seyahat araçları kapsamında dünyanın en sıra dışı ulaşım araçlarından biri olan bambudan yapılan binek araç ile ray üzerinde ulaşım sağlanmaktadır.
Indochina Voyages

Kamboçya’da doğa ile bütünleşmek için bir geziye katılacaksanız o zaman bambu tren deneyimini en az bir kez yaşamalısınız. Seyahat planlama yaparken gittiğiniz yerdeki seyahat araçlarını da araştırmanız daha rahat bir şekilde gezinizi yapmanızı sağlayacaktır.

Merhaba! Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100'den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır. Hadigez.com'da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tüm seyahat notlarımı burada blogumda, Instagram'da fotoğraflarda ve videolarımla YouTube kanalımda paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak olun. Sosyal medyada beni takip edin ve hiçbir paylaşımımı kaçırmayın!

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.