Dünyanın en ünlü festival ve ülkeleri hakkında bilgi. En ünlü festival etkinliklerine katılarak eğlenebilir ve farklı kültürleri deneyimleyebilirsiniz.

Dünyanın en ünlü festival ve ülkeleri yazımızı inceleyerek sizler de dünyada yapılan festivalleri yakından takip edebilirsiniz. Dünyanın farklı ülkelerinde yapılan festivaller ile hem farklı kültürler ile buluşabilir hem de oldukça keyifli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Dünya’nın En Ünlü Festival ve Ülkeleri

Portakal Festivali, İtalya

İtalya’da her yıl düzenli olarak yapılan portakal festivali kesinlikle en renkli ve en eğlenceli festivallerden birisidir. Festivalin temel amacı orta çağ efsanelerine kadar dayanmaktadır. Portakal festivaline katılan kişiler aslında bir savaşı canlandırıyor. Portakallar ile savaşarak hem eğleniyorlar hem de tarihlerini yeniden canlandırıyorlar. Dünyaca ünlü festivaller kapsamında en çok tercih edilen portakal festivalinde tonlarca portakal insanlar tarafından birbirlerine fırlatılarak eğlenceli bir festivale dönüşüyor.

Domates Festivali, İspanya

Portakal festivalinin bir benzeri de domates ile İspanya’da gerçekleştiriliyor. Oldukça fazla kişinin katılımı ile başlayan festivalde domatesler adeta havalarda uçuyor diyebiliriz. Her yerin kırmızıya boyandığı bu renkli festivalin ise 1940’lı yılların başından beri yapıldığı tahmin ediliyor.

Çamur Festivali, Kore

Belki de kirlenmenin en eğlenceli halini yaşayabileceğiniz bir diğer festival de Kore’de düzenlenen çamur festivalidir. Kadınların çamurla eğlenmelerinin bir diğer nedeni de çamurun mineral açısından oldukça zengin olması ile ciltlerine iyi geleceği düşüncesidir. Festival turları kapsamında çamur festivaline gittiğinizde Kore’de alışveriş yapmayı da unutmayın.

Ayrıca Okuyunuz: Yurt dışında Lüks Bir Konaklama İçin Bunları Yapın!

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Peynir Yuvarlama Festivali, İngiltere

İnsanların oldukça farklı bir şekilde eğlendiği ve gerçekten de eski bir tarihe dayanan peynir yuvarlama festivali bir tepeden aşağıya yuvarlanan peyniri yakalama çabası olarak özetlenebilir. Her yıl 25 Mayısta sizler de bu çılgın eğlenceye katılmak isterseniz yurt dışı festival turları kapsamında İngiltere için biletinizi alabilirsiniz.

Holi Festivali, Hindistan

Belki de festivallerin içinde en renkli ve en keyiflisi Holi festivalidir. Ellerinizde renkli boyalar ile katılacağınız bu güzel festivalde kirlenmenin ve boyalara bulanmanın tadını çıkartabilirsiniz. Baharın gelişinin bu denli renkli bir şekilde kutlanması ise gerçekten oldukça hoş karelerin çıkmasını sağlamaktadır. Rengârenk boyanmanın insanlara şans getirdiğine ve baharı bu şekilde karşılamanın aynı zamanda bereket getireceğine inanan kişiler bu festivalde rengârenk boyanmış bir şekilde etrafta gezerek baharın şansını kucaklıyorlar.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.