erken rezervasyon fırsatları

Tüm ailenin birlikte tatile çıktığı ve keyifli bir şekilde zaman geçirdiği o eski günleri özlemiş olabilirsiniz. Günümüz ekonomisinde tatile çıkmak maalesef sanıldığı kadar kolay olmuyor. Çünkü tatil planlaması yapabilmek için öncelikle ulaşım giderlerini, sonrasında konaklama giderlerini ve beraberinde yeme – içme giderlerinin hesaplayarak hatırı sayılır bir bütçe ayırmak gerekiyor. Artık tüm ailelerin yaz sezonunda tatil için böyle bir bütçe ayırabildiğinden söz edemiyoruz.

Bu nedenle ailelerin büyük bölümü tatili evde geçirmek durumunda kalıyor ve haliyle tüm yılın stresinden, gerginliğinden uzaklaşmak da zorlaşıyor. Oysa yaz tatilini ucuza getirmenin yolları da var. Daha düşük bir bütçe ayırarak muhteşem bir yaz tatili yapabilirsiniz. Bunun için sizlere elbette hiç kimsenin bilmediği bir formülden söz etmeyeceğiz. Aslında herkesin duyduğu ve bildiği ancak genellikle göz ardı edilen ya da görmezden gelinen bir yoldan bahsedeceğiz.

Erken Rezervasyon İndirimlerini Kaçırmayın!

Bu yol da erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanın ta kendisi! Çok sayıda kişi erken rezervasyon indirimlerini hafife alıyor ve bu indirimlerin tatil için ayrılması gereken bütçeden hatırı sayılır bir tasarruf yapmayı sağlayacağına inanmıyor. Oysa rakamlar ortada ve basit bir hesaplama ile bile erken rezervasyon indirimlerinin ne kadarlık bir bütçe tasarrufu sağladığını kendiniz de görebilirsiniz. Elbette otellerin tamamı yerinizi erkenden ayırtmanız durumunda aynı oranda indirim yapmıyor. Hatta otellerin tamamının erken rezervasyon durumunda indirim yaptığından da söz edemiyoruz.

Sizin yapmanız gereken rotanızı yüksek oranlarda indirim yapan otellere çevirmek olacak. Özellikle tatil için popüler lokasyonlar tercih edildiğinde karşınıza çok sayıda farklı seçenek çıkacağından emin olabilirsiniz. Böylelikle çoğunlukla % 40 ila % 50 oranında ve ender olarak da % 70’lere varabilen oranlarda yapılan erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Peki, indirim uygulayan otelleri nereden bulacaksınız? Bunun için de samanlıkta iğne arar gibi internette otel aramanıza hiç gerek yok. Hemen Tatil Sepeti internet sitesine tıklamanız durumunda erken rezervasyon indirimleri uygulayan oteller liste halinde zaten karşınıza çıkıyor. Size kalan seçenekleri gözden geçirmek ve seçtiğiniz otel için yerinizi ayırmak oluyor.

Merhaba! Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100'den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır. Hadigez.com'da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tüm seyahat notlarımı burada blogumda, Instagram'da fotoğraflarda ve videolarımla YouTube kanalımda paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak olun. Sosyal medyada beni takip edin ve hiçbir paylaşımımı kaçırmayın!

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.