Gençlik Kampları; gençlerin serbest zamanları veya yaz tatillerinde çeşitli kültürel ve sportif faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla yapılan aktivitelerdir.

Gençlerin serbest zamanları veya yaz tatillerinde çeşitli kültürel ve sportif faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla yapılan aktivitelerdir. Gençlik Kampları 12-15 yaş grupları için “Ücretsiz Deniz Kampları”, 16-22 yaş grupları için ise “Ücretsiz Doğa Kampları” adı altında düzenlenmektedir.

Gençlik Kamplarına Katılmak İçin Yaş Kriteri Var Mı?

Kamplara katılmak için herhangi bir yaş kriteri bulunmuyor. Her yaşa uygun farklı gruplardan oluşan çeşitli gençlik kamplarına rahatlıkla katılabilirsiniz.

Gençlik Kampları Ücretli Mi?

Kamu kurumlarının düzenlemiş olduğu gençlik kamplarından herhangi bir ücret alınmazken özel firmaların düzenlemiş olduğu gençlik kamplarından ücret alınıyor ve fiyat politikalarına göre ücretler değişkenlik gösteriyor.

Başvurusu İçin Belli Kayıt Zamanları Var Mı?

Gençlik kamplarına katılmak için herhangi bir başvuru tarihi bulunmuyor. Aksine kafanız ne zaman eserse o zaman rahatlıkla gidebilirsiniz. Çünkü dört mevsim çok çeşitli türlerde gençlik kampları hem yurt içi hem de yurt dışı geziler düzenliyor.

Başvuruyu Nasıl Yapabilirim?

Kamplara başvuru yapmak için firmaların çeşitli web sayfaları üzerinden başvurunuzu yapabilir ya da iletişim numaraları üzerinden müşteri temsilcisi aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Kaç Tür Gençlik Kampı Bulunuyor?

Birbirinden özel gençlik kampları bulunuyor. Kızlar için ayrı erkekler için ayrı kamp türleri farklı gruplar şeklinde yurt içi ve yurt dışı turları şeklinde düzenleniyor.

Ayrıca Okuyunuz: İlk Defa Doğa Gezisine Katılacaklara Öneriler

Deniz kampı, doğa kampı, dil kampı, yaz kampları, kış kampı ve festival kampı gibi birbirinden özel kamp macera tutkunlarını bekliyor. Yılın her mevsiminde aradığınız gençlik kampına kolayca dâhil olabiliyorsunuz.

Gençlik Kamplarına Nasıl Başlanıyor?

Gençlik kampına katılan kişiler belli bir adres üzerinde toplanırlar. Duyuru yapılan tarih ve saatte herkes eksiksiz olarak istenen noktada hazır bulunuyor. Ardından kamp katılımcılarını doğaya taşıyacak olan otobüsler eşliğinde yola çıkılır. Planlanan tarih ve saatte kamp merkezi noktasına ulaşılarak gerekli çalışmalar başlar.

Kamp Esnasında Kampları Yönlendiren Kimdir?

Kamp buluşma noktasından itibaren ekibin başında bulunacak ve gereken yönlendirmeyi yapacak olan bir ekip başı, rehber görev almaktadır. Gençlik kamplarında ekip başı olarak görev alan kişiler; kamp konusunda deneyimli, zorlu doğa koşullarında ne yapması gerektiğini iyi bilen, yürüyüş ve dağcılık gibi alanlarda deneyim sahibi olan ve ilk yardım eğitimini almış donanımlı kişilerdir.

Gençlik kamplarına katılan var mı? Kampta ne gibi deneyimler yaşadınız? Deneyimlerinizi paylaşın ve genç okurlarımızın sorularına yanıt verin. Kusursuz bir kamp etkinliği için katkılarınızı önemsiyoruz.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.