YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Güney Amerika Gezi Rehberi Arjantin Gezi Rehberi

Arjantin Gezi Rehberi

Doğanın hayat verdiği güzellikleri görmek istemez misiniz? Arjantin gezilecek yerler açısından tam bir cennet. Gürül gürül akan şelaleleri, türlü türlü renklerin hayat verdiği vadileri ve şehir gürültüsünün içinde bile yeşilin tonları veya tarihi yapıların heybeti, ilginizi çekmiyor mu? Eğer kulağa hoş geliyorsa; hemen valizinizi hazırlayın ve Arjantin’e doğru yola çıkın. Arjantin’de gezilecek yerler listesinde ilk durağınızın adı İspanyolca’da “Güzel Havalar” anlamına gelen Buenos Aires kenti olmalı. Buenos Aires, aynı zamanda Arjantin’in başkenti. “Güney Amerika’nın Paris’i” olarak da tanımlanan Buenos Aires, muhteşem gece hayatı ve her köşeden yükselen tango ezgileriyle biliniyor. Casa Rosada yani Arjantin cumhurbaşkanlığı konutu, Jardin Japones, Palermo, Puerto Madera gibi bölgeler, Buenos Aires’ten ayrılmadan önce görmeniz gereken yerlerden. Şehir Katedrali, Buenos Aires Dikilitaşı da ziyaretinizi ilginç detaylarla süsleyecek.

Güney Amerika’nın Doğal Cazibe Merkezi

Gezilecek pek çok kent var ülkede. Burada yaşam her zaman çok renkli. “Dünya’nın Sonundaki Yer” olarak adlandırılan Santa Cruz eyaletinin bir kenti olan Patagonya’da; Los Glaciares Ulusal Parkı ve içindeki Perito Moreno Buzulu, görmezseniz, çok şey kaçıracağınız bir bölge.  Parkın, harika bir manzarası ve birden fazla spor aktivitesi için altyapısı var.

Misiones Province’deki Iguazu Ulusal Parkı ve içerisindeki Iguazu Şelalesi de ziyaretçilerine unutulmayacak bir manzara sunuyor. Jujuy bölgesinde yer alan Quebrada de Humahuaca vadisi; kültür ve tarihi gözler önüne sererken; vadide doğa yürüyüşü ya da nehirde rafting yapabilirsiniz.

San Carlos de Bariloche, doğal güzelliği ile gidenleri büyüleyen bir şehirdir.

San Carlos De Bariloche Gezi Rehberi

İspanyolca da (Güzel Havalar) anlamına gelen ve Arjantin’in en büyük kenti olan Buenos Aires, aynı zamanda Güney Amerika’nın da en büyük kenti olma özelliğini taşıyor.

Buenos Aires Gezi Rehberi