YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Güney Amerika Gezi Rehberi Brezilya Gezi Rehberi

Brezilya Gezi Rehberi

Dünyaca ünlü futbolcuların doğup büyüdüğü ve Rio karnavalıyla ünlü olan Brezilya’da gezilecek yerler mutlaka görmeniz gereken adresler arasında yerini almalı. Karnaval zamanı birbirinden farklı dansları ve kendi kültürlerine ait müzikleriyle, çok keyifli zaman geçirirken, kendinizi dans ederken bile bulabilirsiniz. Brezilya turları arasında en rağbet görenler, kuşkusuz karnaval zamanına denk gelenlerdir. Rio de Janeiro şehrinde yapılan karnaval, Brezilya’nın en önemli turistik faaliyetidir. Fakat Rio de Janeiro’ya gitmişken; Kurtarıcı İsa Heykeli, Kesmeşeker Dağı, Corcovado Dağı, dünyanın en tanınmış plajlarından biri olan Copacabana plajı ve İpanema plajı sizi kendilerine hayran bırakacak. Brezilya gezilecek yerler, görülmesi gereken mekânlar bakımından, sadece birkaç dağ ve plajla sınırlı değil elbette. Ülkede UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan birçok yapı vardır. Bahia eyaletinin Salvador kentinde bulunan Pelourinho, bu yapılardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Sayısız karnaval ve açık hava partisinin düzenlenmesiyle tanınan bölge, eğlenmek isteyenlerin adresi olmalı. Yine aynı eyalette bulunan Chapada Diamantina Milli parkı, ülkenin en zengin biyolojik bölgelerinden biridir.

Karnavallar Ülkesi

Pernambuco eyaletinin bir parçası olan Fernando de Noronha adası, Rio Grande do Sul eyaletinde bulunan Sao Miguel das Missoes kasabası ve Foz do Iguaçu şehrinin yakınlarında Iguazu Şelalesi UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış diğer yapılardır.

Son olarak Brezilya’nın en çok ilgi çeken bölgesi; Bonito kasabasındaki Gruta do Lago Azul yani Mavi Göl Mağarası. Üzerinde çeşitli bilim adamlarının araştırma yaptığı ve hala sırrının açığa kavuşmadığı mağara, görülmesi gereken en önemli yerler arasında.