Güney Amerika Gezi Rehberi Paraguay Gezi Rehberi

Paraguay Gezi Rehberi

Farklı kültürü, şehirleri ve mutfağı ile bilinen Paraguay, aynı zamanda ekonomik seyahatler sağlaması sebebiyle de seyahat tutkunları tarafından tercih edilen bir ülkedir. Denize kıyısı olmayan ülkenin göz kamaştırıcı doğası ve koloni dönemlerinden kalma tarihi eserleri ziyaretçilerine oldukça keyifli zaman geçirtir.

Paraguay gezilecek yerler arasında özellikle ülkenin başkenti Asuncion mutlaka yer almalıdır. Mayıs ve Ekim ayları arasında sub-tropikal iklimin etkisiyle aralıksız yağışlar görülür. Bu sebeple Haziran ve Eylül ayları arasında gidilebilir.

Güney Amerika’nın Ucuz Destinasyonu

Havayolu ile ulaşım mümkün. Ülke içi ulaşım için de hem gelişmiş olan toplu taşımasıyla hem de oldukça ekonomik fiyatlandırma yapan taksiler ile seyahat edebilirsiniz. Alışveriş cenneti olarak anılan ülkede Asuncion’da bulunan yerel pazarlarda ve dünyanın en büyük serbest ticaret bölgelerinden biri olan Ciudad del Este’de yapılabilir. Buralardan yerel el sanatı ve işlenmiş deri ürünleri haricinde seramik eşyalar da satın alabilirsiniz. Paraguay mutfağı içinde en sık karşılaşılan ürün kırmızı ettir. Yöresel yemekleri çeşitli restoranlarda yiyebilirsiniz.

Her bütçeye ve tercihe uygun konaklama seçenekleri de bulunur. Lüks oteller haricindeki uygun fiyatlı oteller dahi hizmet kalitesinin yüksekliği ile bilinir.

Paraguay gece hayatı Cuma ve Cumartesi günleri hareketlenir. Asuncion’da bulunan ünlü kulüpler Seven, Coyote, El Santo ve Various’tur.

Ciudad Del Este, Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında kurulmuştur.

Ciudad Del Este Gezi Rehberi

Ciudad Del Este çok özel bir kenttir, çünkü Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında kurulmuştur. Ciudad Del Este’nin özel olmasındaki bir diğer konu ise, şehrin...
Tarımın önemli bir yer kapladığı ekonomi ile son derece çeşitli bitkiler yetişmektedir.

Asuncion Gezi Rehberi

Güney Amerika’nın adeta ortasında bir ülke Paraguay. Tarımın önemli bir yer kapladığı ekonomi ile son derece çeşitli bitkiler yetişmektedir. Ayrıca enerji olanaklarının arttırılması da ülkede...
2,727BeğeniBeğen
10,910TakipçiTakip Et
2,760AboneAbone Ol
Ciudad Del Este Gezi Rehberi