YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Güney Amerika Gezi Rehberi Uruguay Gezi Rehberi

Uruguay Gezi Rehberi

Güney Amerika’da bulunan Uruguay, hem bulunduğu bölgenin doğal güzelliklerini hem kendisinden önceki medeniyetlerin tarihini barındıran bir ülkedir. Bu açıdan hem kültür turizmi hem doğa turizmi sürdürülür.

Uruguay gezilecek yerler arasında, Colonia del Sacramento’ya gidip bu tarihi şehri gezebilir, Başkent Montevideo’ya gidip ülkenin ünlü lezzetlerini tadabilir, Punta Del Este ve La Paloma şehirlerini gezebilir ve Santo’da şehrin kültür birikiminden yararlanmak için kültürel geziler düzenleyebilirsiniz.

Genelde ılıman bir iklime sahip Uruguay’a yaz aylarında gidebilirsiniz. Yaz aylarında hem plaj gezileri hem şehir gezileri için havalar uygun sıcaklıktadır. Kasım ve Nisan ayları arasında yoğun olarak görülen yağmur ve yağışlar sebebiyle bu zamanlarda gidilmesi tavsiye edilmez.

Kültür ve Doğa Turizm Merkezi

Havayolu ile ulaşım mümkün. Ülke içerisinde şehirlerarası ulaşımda otobüsler tercih edilir. Ulaşım konusunda, şehirler küçük olduğu için genelde yürüyerek gezilebilir, ancak dilerseniz bisiklet, scooter veya golf arabası kiralayabileceğiniz gibi tekne de kiralayabilirsiniz.

Yaşadığı ekonomik kriz sebebiyle alışveriş için ekonomik bir yer olmayabilir. Alışveriş için alışveriş merkezleri ve yerel dükkânları tercih edebilirsiniz. En uygun alışveriş seçeneğini pazarlarda bulabilirsiniz.

Milli içecek Mate’yi mutlaka denemelisiniz. Uruguay mutfağı ise genellikle et ağırlıklıdır ve oldukça dikkat çekici yemekleri vardır. En ünlü yemekleri, Pulpo ve Tire de Asodo’yu deneyebilirsiniz. Papas ve Arroz gibi sosları deneyebilir, bu yiyeceklerin yanında yerel biralarını yudumlayabilirsiniz.

Uruguay’da konaklama için ilgi çekici pek çok otel mevcuttur, bu oteller içerisinden şehre uzak ve ekonomik olanları tercih edebileceğiniz gibi şehir merkezinde ve ücreti biraz daha fazla olan otelleri tercih edebilirsiniz. Ulaşım sorunu yaşamamak adına, şehir merkezlerine yakın ve ekonomik otellerde kalabilirsiniz.

Uruguay’da gece hayatının en canlı olduğu şehir Montevideo’dur. Montevideo’da ziyaretçileri eğlendirmeye yönelik pek çok bar ve kulüp bulabilirsiniz. Şubat ayında düzenlenen Carnival in Montevideo ve ocak ayında düzenlenen Fiesta Gaucha festivallerine katılabilirsiniz.

Montevideo, Güney Amerika’nın en güzel şehirlerinden biri, Uruguay’ın da başkentidir.

Montevideo Gezi Rehberi

Colonia del Sacramento, Buenos Aires’in karşısında, Rio de la Plata nehrinin ağzında yer alan eski bir Güney Uruguay kentidir.

Colonia Del Sacramento Gezi Rehberi