İç Anadolu bölgesinde yaşıyorsanız o zaman kayak merkezi seçiminizde tercihinizi Erciyes'ten yana kullanabilirsiniz.

İsterseniz hafta içi isterseniz de hafta sonu artık boş kaldığınız vakitlerinizi kayak turlarına katılarak oldukça keyifli ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Günübirlik kayak turları ile kendinize gelin. Bildiğiniz üzere ülkemiz kayak turları açısından oldukça fazla gidilecek yere sahip. Bu yüzden bulunduğunuz yere en yakın buluşma noktasına giderek sizler de günübirlik kayak turlarına katılabilirsiniz. Bu turlar sayesinde hafta sonunuzu oldukça keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Günübirlik kayak turları kapsamında Kartalkaya en çok tercih edilen kayak merkezlerinden birisidir. Yalnız günübirlik turlar için seçimler yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de fiyat ve gün içinde katıldığınız aktivitelerden nasıl faydalanacağınızdır.

Türkiye’nin En Popüler Kayak Merkezleri

Uludağ Kayak Merkezi, Bursa

Uludağ Kayak Tatili
Uludağ Kayak Tatili

Eğer Bursa’ya yakın yerlerde yaşıyorsanız o zaman kayak zevkini yaşamak için oldukça güzel bir alternatif sizleri bekliyor diyebilirim. Uludağ günübirlik turlar oldukça ekonomik olduğu için kayak mevsimi açıldığı zaman Uludağ’da yer bulmanız bile oldukça zor olabilmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri

Erciyes Kayak Tatili
Erciyes Kayak Tatili

İç Anadolu bölgesinde yaşıyorsanız o zaman kayak merkezi seçiminizde tercihinizi Erciyes’ten yana kullanabilirsiniz. İç Anadolu bölgesi de her yere yakın olması sebebi ile Kayseri kayak için kış mevsiminde kesinlikle bir kez olsun ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisidir. Kış turizmi kapsamında İç Anadolu bölgesinde en çok tercih edilen kayak merkezlerinden birisidir.

Ayrıca Okuyunuz: Kayak Sporu İçin Kullanmanız Gereken Malzemeler

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum

Palandöken Kayak Tatili
Palandöken Kayak Tatili

Özellikle kışın en güzel yaşandığı ve adına şarkılar bile yazıldığı yerlerden birisi de hiç kuşkusuz Palandöken’dir. Sizler de kışı en güzel hali ile yaşamak istiyorsanız günübirlik turlar kapsamında Palandöken kayak merkezini tercih edebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu

Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu
Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu – Fotoğraf: © Dogukan Gurkan, Flickr

İstanbul-Ankara karayolu üzerinde, Bolu’dan 50 km uzaklıkta, Köroğlu Dağları çam ormanlarının içerisinde yer alan küçük bir kayak merkezidir. Türkiye’nin en popüler kayak merkezleri arasında bulunan Kartalkaya’da kayak ve snowboard yapmak son derece keyifli. Hafta sonu İstanbul ve Ankara’dan gelen kayakseverler ile renkli görüntülere ev sahipliği yapan kayak merkezinde 14 parkur ve 10 telesiyej bulunuyor. Kayak sporuna yeni başlayanlar için ideal bir yer olan Kartalkaya, 2000 metrenin üzerinde kayak yaparken, kar örtüsü ve tesisleşme bakımından son derece güvenli bir kayak deneyimi sunuyor. Ilıman iklimi ve çam ormanları ile çevrili Kartalkaya’da Aralık ayının başından sonuna kadar kayak yapabilir ve karın keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi, Isparta

Davraz Kayak Merkezi, Isparta
Davraz Kayak Merkezi, Isparta

Davraz Kayak Merkezi, göller yöresi Isparta’nın Eğirdir ilçesi yakınlarında bulunuyor. Süleyman Demirel Havaalanına 50 km, Isparta şehir merkezine ise 26 km uzaklıkta. Kar kalitesi iyi olan Davraz’da kayak ve snowboard için 8 km’lik pist ile kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. 3 telesiyej hizmeti sunan Davraz’da 4 ayrı piste doğrudan ulaşım mevcut. Kayak merkezi 1500 mt’nin üzerinde. Başlangıç seviyesinden uzmanlığa kadar her seviyeden kayakçılar için uygun bir yer. Kayak merkezinde, Süleyman Demirel Üniversitesi’ne ait Eğitim ve Uygulama oteli bulunuyor. Ayrıca kayak merkezine gelmeden önce doğa içerisinde yer alan 24 yataklı bir butik otel mevcut.

Günübirlik kayak gezileri içinde tercih edebileceğiniz yerler olan Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri arasında bulunan bu 5 nitelikli kayak merkezinde çeşitli aktivitelere katılarak keyifli bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Sadece hafta sonunuzu bu güzel ve eşsiz doğaya sahip olan yerlerde geçirmek bile sizler için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Bireysel olarak bir gezi düşünmeseniz bile çok uygun fiyatlara İnternet üzerinden günübirlik kayak turları düzenleyen etkinliklere göz atabilirsiniz. Bu etkinlikler içerisinde oldukça ekonomik fiyatlara sahip olan kayak tatili seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Yukarıda yazılı olan kayak merkezlerine gittiniz mi? Kayak deneyimlerinizi ve tesisler hakkında olan görüşlerinizi yorum kısmına yazarak paylaşın.

2 YORUM YAZILMIŞ

    • Merhaba Ekrem,

      Ilgaz Kayak Merkezi’ni bir başka kayak merkezi makalemizde yazacağız. İlgin için teşekkürler, sevgiler…

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.