Haftasonu doğa gezileri kapsamında Sapanca, İstanbul'a yakın günübirlik geziler için ideal bir noktadır.

Hafta içi iş stresi, trafik ve yoğun temponun vermiş olduğu yorgunluktan kurtulmak için ve biraz kafa dinlemek için haftasonu doğa gezileri kapsamında İstanbul’a yakın yerlere gidebilirsiniz. Uzak yerleri tercih etmek yerine İstanbul’a yakın günübirlik rota seçeneklerini değerlendirmeniz sizler için daha avantajlı olacaktır. Ancak yine de haftasonu turları kapsamında katılabileceğiniz ve birbirinden güzel yerleri keşfedebileceğiniz destinasyonlar mevcut. Hafta sonunu dolu dolu geçirmek için gidebileceğiniz İstanbul’a yakın 5 güzel yeri sizler için derledik. Listeye göz atarak haftasonu günübirlik turlar ile sevdiklerinizle birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Haftasonu Doğa Gezileri: İstanbul’a Yakın 5 Güzel Yer

Maşukiye

Lezzetli yemekleri yemek ve muhteşem doğası ile baş başa kalmak için bu güzel ve cennet gibi yeri tercih edebilirsiniz. Haftasonu tatili kapsamında turların da düzenlendiği yerlerden birisi olan Maşukiye’de ailecek vakit geçirmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Sapanca

İstanbul’a yakın olması burada yaşayanlar için oldukça avantajdır. Bunun yanı sıra diğer illerden de haftasonu turları kapsamında en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Oldukça huzur veren bir yapıya sahip olması da isterseniz tek başınıza bile gitmek için değerlendireceğiniz bir yer olmasını sağlamıştır.

Şile

Sahili ile meşhur olan bir yer arıyorsanız Şile sizler için en doğru yer olabilir. Üstelik yazın tam ortasında kalabalıktan sıkılmadan vakit geçirmek istiyorsanız yılın ortasında sadece haftasonu bir zaman ayırarak bu muhteşem yerde vakit geçirebilirsiniz. Üstelik muhteşem doğası ile de sadece bisiklet ve yürüyüş yaparak da hem spor yapmanın keyfini yaşayabilir hem de bu güzel yerdeki doğa harikalarını keşfedebilirsiniz.

Kilyos

Gece eğlenceleri ile oldukça adından söz ettiren bir yer arıyorsanız Kilyos sizler için uygun bir yer olabilir. Sadece gece gezmeleri için değil gündüz de muhteşem doğası ile baş başa kalmak adına bu cennet gibi yeri değerlendirebilirsiniz. Köy evlerinin sizlere vermiş olduğu otantik duygu ve huzuru ailecek yaşayabileceğiniz gibi eşiniz ile de haftasonu bir kaçamak yapabilir ve unutulmaz bir vakit geçirebilirsiniz.

Avşa

Şarap diyarı olarak bilinen Avşa, haftasonu tur fırsatları arasında en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Kesinlikle yılın her anı uğranmadan dönülmemesi gereken yerlerden birisi olan Avşa gerek ailecek gerekse özel bir arkadaşınız ile gidilebilecek bir yerdir.

Haftasonu Gidebileceğiniz Daha Fazla Yer Keşfedin:

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.