#HADİGEZ

Hadigez.com, dünya çapında 300’den fazla şehir ve 100 ülkenin tüm seyahat bilgilerini veren bir web sitesidir.

Gezilecek yerler, ulaşım, yeme-içme, konaklama, ucuz uçak bileti ipuçları, vize bilgileri, para birimleri ve daha fazlasını içerir. Tüm bu seyahat bilgilerinin yanında, konuk yazarlarımızın deneyimlerini içeren bilgiler ve ipuçlarını da sunar.

İLETİŞİME GEÇİN

Tüm soruların için aşağıda yer alan e-mail adresi üzerinden bana e-posta göndererek ulaşabilirsin.

merhaba@hadigez.com

NASIL BAŞLADI?

Hadigez.com, seyahat etmem gereken tek bir ülke olan İran için mini bir proje olarak başladı. “İran gezilecek yerler”, “İran uçak bileti”, “İran güvenli mi?”, “İran’da ne yenilir?”, “İran hava durumu” vb. olmak üzere pek çok araştırma yapmıştım. Bu tür bilgiler çok sayıda kaliteli gezi bloglarında mevcuttu ancak bilgiler çok dağınıktı. Tüm bu bilgileri ve daha fazlasını araştırıp özetleyerek tek bir yerde toplama kararı aldım. Bunun sonucunca #hadigez adında insanları gezmeye teşvik eden Hadigez.com’u kurmuş oldum.

Web site içerisinde seyahat planlamanı tek bir yerden yapmanı sağlayacak pek çok bilgiyi bulabilirsin.

-Fatih Kibar, Kurucu

Merhaba,

Ben Fatih Kibar. Hadigez.com kurucu ve seyahat yazarıyım. Aynı zamanda İran seyahat danışmanlığı ve tur rehberliği yapmaktayım. Hadigez.com’u tanıtmadan önce kısaca kendimden ve Hadigez’in kuruluş hikâyesinden bahsetmek istiyorum.

Çocukluğumdan bu yana süregelen gezme tutkusu ve keşfetme arzusu bir virüs gibi bedenimin her yerine nüfuz etmiş olduğunu fark etmem çok uzun sürmemişti. İlk, orta ve lise çağlarındayken yaptığımız okul gezilerinde gruptan ayrılıp bir başıma kaybolduğum günler gezme tutkumun ne derece yoğun olduğunu öğrenmemin başlıca nedeniydi diyebilirim. Yaz aylarında ise ailece yaptığımız memleket gezileri artık bir süre sonra bana sıkıcı gelmeye başlamıştı. Farklı şehirler görmeli, yeni insanlar tanımalı ve yeni kültürler keşfetmeliydim. Yurt dışına çıkmadan önce Türkiye’yi gezmek, kendi ülkemi gözlemlemek, yaşam ve kültürünü yerinde deneyimlemek istiyordum. Eğitim hayatı ve askerlik ile geçen bir süreden sonra 24 yaşında sırtladım çantamı ve bir başıma otostop çekerek tam 40 gün süren bir Türkiye turu yaptım. Bu turda 25+ şehir, 100’e yakın ilçe ve beraberinde birçok köyü adımladım. Yeni hayatlara, sofralara misafir oldum ve birbirinden değerli harika insanlar ile tanışma fırsatı yakaladım. Mardin’de gözaltında tutuldum, Rize’de çay topladım, Trabzon’da Karadeniz’in serin sularına kulaç attım, Antalya’da bir turist gibi gezdim, Sınırın sıfır noktası Çukurca’da yerel halk ile çay içtim ve Çıldır’da balık tuttum.

Tecrübe ettiğim bu gezilerimde pek çok anım olmuştu. Pek çok yaşanmışlık vardı. Yolda geçen süre boyunca topladığım anıları yazmalıydım! Yaşadıklarımı başkalarıyla paylaşmalıydım. 2013 yılı Kasım ayında www.fatihyollarda.com u açtım ve tüm yaşadıklarımı burada kaleme aldım. Çok olumlu geri bildirimler aldım ve blog üzerinden de birçok insan ile tanışma fırsatı buldum. Blogu açtıktan 1 sene sonra ilk İran seyahatimi yapmıştım. 10 gün süren İran gezimden sonra kaleme aldığım İran deneyimlerim belki de Hadigez.com’u açmamda öncü olmuştur. İran hakkında yazdığım rehber yazı hayatımı değiştirmişti. Yüzlerce insanın sorularını cevapladım, yüzlerce insanın İran’a gitmesine vesile oldum ve pek çok konuşma daveti aldım. Bugün ise İran’a seyahat danışmanlığı ve tur rehberliği yapmaktayım. Ayrıca yazmakta olduğum bir “İran Gezi Rehberi” kitap projem var. Umuyorum ki kitap 2018 yılında raflardaki yerini alacaktır.

İran gezi kitabım öncesi mini 40 sayfalık hap bilgiler içeren e-book pdf formatında “İran Gezi Rehberi” yayına aldım. Anasayfa da kitap hakkında ön bilgi mevcut. Detaylı bilgi almak ve kitabı temin etmek için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Hayatımda yaptığım en iyi maceralardan birisi de, 2014 yılında bisikletim ile İstanbul’dan Ankara’ya tam 7 gün pedal çevirmek olmuştu.

Ülkemizdeki “zengin insan gezer” düşüncelerinin yanlış olduğunu ve herkesin gezebileceğini anlatmak için daha çok gezmeli ve daha çok yazmalıydım. Bunun sonucunda blog tarzından sıyrılıp daha profesyonel sektörel içerikler üretmek adına Hadigez.com’u açtım. Şu an iki kişi yazıyoruz. Hadigez.com’da herkes yazabilir. Gezdiğin yerleri ve deneyimlerini burada yazarak başka insanların da yola çıkmasına ilham olmak istersen Hadigez.com’un kapısı her zaman sana açıktır.

Bu sitede bir şehri gezerken ihtiyacın olan tüm bilgileri bulabileceksin. Ulaşımdan yeme içmeye, konaklamadan alışverişe ve farklı tatil planları üzerine geniş yelpazede bilgi sunan bir site. Dünyayı Hadigez.com ile keşfet!

Hadigez.com’u detaylıca tanıyın…

2016 yılının Mayıs ayında Fatih Kibar tarafından kurulan Hadigez.com, bir seyahati mükemmel kılacak tüm detayların bir araya toplandığı eşsiz bir gezi rehberi sitesidir.

Herkesin keşfetmek istediği bir yer, bir şehir, bir ülke mutlaka vardır. Fakat genellikle zaman darlığından, ekonomik nedenlerden ya da gideceğimiz destinasyonu tam anlamıyla bilmediğimizden dolayı hep bir tereddüt yaşarız. Bu sorunların yaşanmaması için ise yola çıkmadan önce iyi bir hazırlık ve planlama yapılması en doğru olanıdır. Nitekim harika bir seyahat deneyimi yaşamak beraberinde iyi bir planlama ihtiyacını doğurmaktadır.

Seyahatlerin boyunca karşılaşabileceğin olumsuz süreçler neticesinde bir tatil veya gezinin nasıl kâbusa dönüşebileceğinin farkındayım. Önceliğim seyahatin boyunca keyifli bir deneyim yaşaman yönündedir. Daha spesifik olarak düşündüğümüzde ise seyahatin öncesi bütçe planlamana yardımcı olmak ve site üzerindeki gezi rehberleri ile sana en doğru bilgiyi aktarmak birinci önceliğimdir. Böylece kapsamlı olarak hazırladığım içeriklerden faydalanabilir, yeni yer ve kültürleri keşfederek seyahatlerini daha keyifli hale getirebilirsin.

Keşfedilecek, gezilip görülecek çok yer var. Dünyaca ünlü tatil destinasyonları, kültürel şehirler, doğal güzellikler, muhteşem plajlar, eğlencenin sabaha kadar sürdüğü gece hayatı, alışveriş, yeme içme, ulaşım ve konforlu bir konaklama için beklentilerini fazlasıyla karşılayan nitelikli oteller ile her türlü ihtiyacına tek bir adresten cevap veren Hadigez.com bütün bu dinamikleri bir arada sunan kapsamlı bir gezi rehberidir.

Site üzerinde gün boyunca yeni bilgiler yayınlamaya ek olarak, haftalık bülten abonelerine son dakika fırsatları ve birbirinden etkili seyahat ipuçlarını göndermekteyim. Böylelikle göndermiş olduğum bültenler sayesinde sen de uygun fiyatlara doğru tatil seçeneklerine daha hızlı ulaşabilirsin. Hadigez.com, bülten abonelerine haftalık özel indirimler ve seyahat ipuçları gönderiyor. Sen de bültene abone ol ve bu bilgilerden faydalan.

Bütçen sınırlı veya sınırsız olsun, ben burada senin için en samimi ve en güvenilir bilgileri sunarak seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için yazıyorum.

Bu siteyle birlikte dünya üzerinde yer alan birbirinden harika destinasyonları yakından tanıyıp keşfederek birlikte küçük bir dünya turu yapmış olacağız. Okuyun, ilham alın ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşayın!

Yazılı, Görsel ve Dijital Basında Yayınlanan Makaleler ve Haberler

Hakkında