Clanadonia Müzik Grubu, İskoçya

Zengin kültürü ve mirası ile ünlü olan İskoçya, Clanadonia olarak bilinen Tribal Drum ve Pipes grubuyla da dünya çapında tanınıyor. Grup, İskoçya’nın Kelt geçmişini modern müzik biçimi ile birleştirmesiyle ünlü.

Üstelik, grup üyelerinin geleneksel elbiseleri ve enstrümanların kullanımı, yukarıda sözünü ettiğimiz birleşimi her zaman mevcut kılıyor. İskoçya’nın Kelt geleneği, dünya çapında akademisyenler tarafından çok iyi bilinmekte ve çalışılmakta. İskoçlar tarafından yaratılan bu eski Kelt sanatı modern müzik dünyasında yalnızca İskoçlar değil tüm dünyada geniş bir halk kitlesine sahip.

Clanadonia Müzik Grubu, İskoçya

Şu anda, grup beş üyeden oluşuyor – Gayda ve ıslıkta Dougie Wilkinson, vokalde Jamie Stewart, bas ve davul Davy Carney, bateri, trampet ve perküsyonda Alan Lamb ve tenor ve trampet davulda Martin Brandon. Fotoğrafta grupta kullanılan müzikal enstrüman türlerini görüyorsunuz. Hepsi, çoğunlukla İskoçya’da kullanılan ünlü rustik aletlerdir.

Eğer Clanadonia hakkında biraz araştırma yaparsak ve filmlerini izlersek, geçmişte, grubun dublör amaçlar için oynadıkları filmlerdeki savaş sahnelerinde yer aldıklarını görürüz. Gladyatör, Kral Arthur, Braveheart ve Yeni Dünya gibi filmler dublör olarak yer aldılar. Şimdi ise “İskoçya’nın otantik kabile sesi” olarak sanatlarını icra ediyorlar. Halen açık hava sokak performanslarından kurumsal etkinliklere kadar geniş bir kitleye hitap ediyorlar.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Clanadonia Müzik Grubu, İskoçya

Grup üyeleri, dünyadaki insanlar arasındaki öfori ya da çılgınlığı davul ve gaydayla yaymak istiyorlar. İlk albümleri “Keepin ‘It Tribal” adıyla 2007’de piyasaya sürüldü. Albümlerinde yer alan şu açıklama yaptıkları sanatı açıklıyor: “Müziğimiz, tutkumuz, kültürümüz, tarihimin, halkımız ve atalarımıza ait kemanlarımız müziklerimizde yer alıyor…”

Clanadonia ile ilgili, YouTube’da ve diğer video kanallarında performanslarını izlemek için çeşitli videolar var. Grup hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyenler buralardan videolarını izleyebilirler.

Clanadonia’yı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.