Şile Bisiklet Turu

İstanbul’a yakın birbirinden keyifli haftasonu tatil yerleri bulunuyor. Ailecek haftasonu katılabileceğiniz ekonomik aktiviteler hakkında bilgi alın ve keyifli bir haftasonu geçirin. Bu aktiviteler sayesinde hem oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirebilir hem de daha az para harcayabilirsiniz. Eğer İstanbul içinde veya yakınlarında yaşıyorsanız hemen her haftasonu bir aktiviteye katılma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazın gelmesi ile birlikte ülke genelindeki şenlikler de yine ekonomik haftasonu aktiviteleri kapsamında tercihleriniz arasında yer alabilir. Bunların yanı sıra ekonomik haftasonu seyahat fırsatları da yine değerlendirebileceğiniz seçenekler içinde yer almaktadır.

Haftasonu Tatil Yerleri

1Kartepe

Kartepe Yürüyüş Rotası

Kayak yapmayı seviyorsanız bunun için hem İstanbul’a yakın olan bir yer hem de fiyat olarak oldukça ekonomik seçenekleri olan Kartepe’yi tercih edebilirsiniz. Sadece haftasonu tatili için bile gittiğinizde yaşadığınız eğlenceye doyamayacağınız bir yer arıyorsanız Kartepe sizler için en doğru adreslerden birisi olabilir. Sadece kayak değil elbette. Muhteşem doğasıyla yürüyüş severlere de harika bir doğal ortam sunuyor Kartepe. Doğa sporlarının keyifle yapıldığı adreslerden biri olan Kartepe ormanlarında haftasonu yürüyüş gezileri yapabilirsiniz.

Daha Fazla Okuyun: Haftasonu Tatil Fırsatlarından Faydalanmak İçin İpuçları

2Bisiklet Turları

Şile Bisiklet Turu

Tüm İstanbul genelinde oldukça sık yapılan ekonomik aktivitelerden birisi de bisiklet turlarıdır. Ailecek katılabileceğiniz bu aktivitede para harcamanıza da gerek olmadığı için sadece bisikletinizi ve sırt çantanızı almanız hafta sonu eğlenmeniz için yeterli olacaktır. Haftasonu günübirlik turlar kapsamında yapılan bu aktiviteler ile aynı zamanda kamp seçeneklerini de değerlendirerek ekonomik bir kaçamak yapmış olabilirsiniz.

3Ağva

Haftasonu Tatil Yerleri: Ağva

Huzur denildiğinde özellikle İstanbul’da yaşayanların sıklıkla kaçtığı yerlerden birisi olan Ağva akıllara gelmektedir. Sizler de hem oldukça güzel hem de oldukça ekonomik bir tatil planı yapmak istiyorsanız Ağva sizler için en doğru tercihlerden birisi olabilir. Bunların yanı sıra tekne turu aktiviteleri ile de Ağva kesinlikle bir hafta sonu ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisidir.

Daha Fazla Okuyun: İstanbul’a Yakın Keyifli Bir Tatilin Adresi: Ağva

4Ata Binmek

At Biniciliği

İstanbul içinde hafta sonu gezileri seçeneklerinden biri olan ve en sık tercih edilen aktivitelerden birisi de at turlarıdır. Oldukça ekonomik fiyat aralıklarına sahip olan at turları sizler için oldukça güzel ve farklı bir deneyim olabilir. Doğada atlar ile yapacağınız gezinti için ise tahmin bile edemeyeceğiniz oldukça ucuz fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz yerde yeme ve içme gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için de her şey düşünüldüğü için keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Hafta sonu iş stresinden kurtulmak için ve artık biraz kafa dinlemek için bir bu önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Bunun için ise oldukça uzak yerleri tercih etmek yerine ülkemizdeki seçenekleri değerlendirmeniz sizler için daha avantajlı olacaktır. Ama yine de hafta sonu turları kapsamında katılabileceğiniz muhteşem yerleri keşfederek yerleri de yine katılım sağlayabilirsiniz. Hafta sonu tatilinizi dolu dolu geçirmek için gidebileceğiniz mekânlar ve yapılabilecek aktiviteler tatil anlayışınıza göre değişiklikler gösterse de doğa içerisinde aile veya arkadaşlarınızla yapacağınız aktiviteler sizi mutlu etmeye yetecektir.

Değerlendirme Yazısı
İstanbul'a Yakın Haftasonu Tatil Yerleri

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.