İstanbul'a yakın doğa ile iç içe huzurlu bir tatilin adresi; Ağva.
Ağva, İstanbul'a yakın doğa ile iç içe huzurlu bir tatil için hafta sonu kaçamaklarının değişmez adresi.

Ağva hem tarihi açıdan hem de turistik açıdan son derece önemli bir yerleşim bölgesi. Kaliteli, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için İstanbul’a yakın hafta sonu kaçamakları için ideal bir destinasyon. Burası M.Ö 7. yüzyılda kurulan bir yerleşim yeri. Miletliler için Karadeniz kıyısı boyunca uzanan önemli bir ada olmakla birlikte aynı zamanda hayati önem taşıyan bir yer.

Huzurlu Tatiller İçin; Ağva

Yeşil ve mavinin kesiştiği Ağva sizlere yemyeşil bir doğanın içinde sessizliğin ve huzurun imkânını sunarak tatilinizi akıldan çıkmaz anılarla doldurmasını sağlayacak. Tamamen kişisel tercihlere göre belirlenen Ağva otelleri her bütçeden tatilcilere kapılarını açıyor.

Ağva otelleri her zaman için kaliteli ve şık sunumlar yaparak tatilcilerini büyülemekle kalmayıp her tatil sezonunda müdavimi de yapmaktadır. Birçok farklı tatil koyu bulunan Ağva’da tatilseverlerin tatil anlayışlarına uygunluk gösterecek son derece avantajlı imkânlar bulunuyor. Saklı köy, Kilimli Köy ve Kalem Köy gibi birçok farklı tatil mekânı da buraya yakın bölgede bulunmakta.

Örneğin Ağva’da oldukça sık tercih edilen köylerden biri olan Saklı Köy huzurlu ve yeşil doğası ile hem bedenen hem de ruhen sizi etkisi altına alacaktır. Görenlerin Saklı Köy değil de Saklı cennet dedikleri bu bölgede göl üzerinde kurulmuş olan tahta iskelelerde sıra sıra dizilmiş birçok farklı balık restoranı bulunmakta. Bu restoranlarda dünya çapında aşçıların yapacağı balıkların lezzetlerine bakacak ve sonrasında da semaver ile gelecek olan çaylar ile bu eşsiz doğanın keyfini çıkaracaksınız.

Sadece deniz, kum, güneş değil bunların dışında sizlere birçok farklı seçenekte sunuyor. Günübirlik tatil için de oldukça ideal bir yer. Şile yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz buraya. Ulaşım konusunda bir hayli rahat konumda. Buraya her yerden rahat ve kolay bir ulaşım imkânı var. Yol yorgunluğu çekmeden ulaşabileceğiniz şehrin dışında, gürültüden uzak yemyeşil bir yer.

Ağva’da Kalınacak En İyi Oteller

Plajları, eşsiz doğası, ormanları ve temiz havası ile ilk gelenleri büyüleyecek olan Ağva damak tadı noktasında da oldukça farklı ve lezzetli tatlar sunmakta. Özellikle Ağva’da en çok tercih edilen balık çeşidi kalkan balığıdır. Kömür ızgarasında yapılan kalkan balığını denemeden kesinlikle Ağva’yı terk etmeyin. Birçok farklı balık türünün en lezzetlisini bulacağınız Ağva’da son olarak kandıra yoğurdunu da tatmadan dönmeyin.

Ağva’ya özel aracınız ile gitmek isterseniz öncelikle iki farklı yol izleyebilirsiniz. Manzara izleyerek ve sakin bir şekilde yolculuk geçirmek için yolu biraz uzatmış olsanız da sahil yolu oldukça doğru bir seçim olacaktır. Özel araçları ile gitmeyecek olan kişiler ise Üsküdar’dan hareket eden Şile – Ağva otobüsleri ile oldukça hızlı bir şekilde Ağva’ya ulaşabilirler. Otobüs yolculuğunun süresi maksimum 1.5 saat civarıdır.

Hafta sonu iki günlük bir kaçamak veya daha fazla kalmak isterseniz konaklama ihtiyacınızı gidermek için Ağva otellerine bakabilir, bütçenize uygun oteli seçebilir ve daha fazla detaya göz atabilirsiniz.

Keyifli tatiller!

4 YORUM YAZILMIŞ

  1. İstanbul’a yakınlığı ile bilinen bir diğer tatil beldesi ise Avşa Adası olabilir. Avşa Adası İstanbul’a 3 saat kadar uzaklıkta. Bir hafta sonunu Avşa Adası’nda tamamen geçirip eğlence ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Ucuzluğu ile dikkat çeken Avşa Adası genellikle yerli turistleri ağırlamaktadır.

    • Yazıya olan katkınız için teşekkür ederim. İçeriği güncellediğimde Avşa Adası’na da yer vereceğim. Avşa Adası hakkında bir içerik yazmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. Sitede konuk yazar olarak içeriğinize yer verebilirim.

  2. Ağva’ya gidenler hep anlatırdı. Bir türlü gitmek kısmet olmadı. İstanbul’a yakın da… Artık bu yaz kısmet olursa gideriz. Resimdeki manzara da süper ötesi…

    • Özellikle yaz ayları haftasonu kaçamakları için İstanbul’a yakın çok ideal yerlerden biri. Doğa ile iç içe olan Ağva’da tüm haftanın yorgunluğunu üzerinden bir çırpıda atabilirsin.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.