İstanbul'da gezilecek en güzel turistik yerler. İstanbul'da yapabileceğiniz turistik aktiviteler.

Hafta sonu ya da kendinize ayırdığınız farklı tarihlerde İstanbul’da yapabileceğiniz oldukça uygun fiyatlardan oluşan turistik aktiviteler bulunuyor.

İstanbul’da Turistik Aktiviteler

Ayasofya Gezisi

Geçmişten günümüze çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Ayasofya müzesine tura çıkarak orada bulunan rehberlerin anlatımlarından ücretsiz bir şekilde yararlanarak Ayasofya hakkında bilmediğiniz pek çok özel bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Ücretsiz turla düzenlenen ve saat 11 sularında Sultan Ahmet parkından başlayan ücretsiz tur gezisi 2,5 saat kadar sürüyor. Sizlerde İstanbul simgesi olan Ayasofya turuna çıkarak özel anlar yaşayabilirsiniz.

Mısır Çarşısı

400 yıllık bir geçmişe sahip olan mısır çarşısı hayran olacağınız en özel mekânların başında geliyor. İçerisinde çeşit çeşit baharatları bulabileceğiniz çarşı burnunuza deyim yerindeyse bir ziyafet çektiriyor. Avrupa ve Asya’nın baharat kültürünü bir arada bulunduran mısır çarşısı İstanbul’da yapılabilecek en özel gezilmesi gereken mekânların başında geliyor.

Galata Köprüsü

Hep televizyonlarda görmeye alıştığımız galata köprüsü her gün üzerinde yüzlerce balıkçıyı barındırıyor. Güzel bir zamanda oltasını eline alarak gelenlerin tek uğrak noktalarından biri olan galata köprüsü araba ve tramvayların geçiş güzergâhı olmaktadır. Şahane bir gün geçirmenize imkân sunabilecek İstanbul yapıtlarından biri olan galata köprüsü üzerinde tarihi, balık tutmanın keyfini birlikte kolayca yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Antalya’da Yapılacak En İyi 5 Şey

Yeni Cami’de Değişik Bir An Yaşayın

Galata köprüsüne kadar gitmişken hemen altında bulunan yeni camiye uğramadan İstanbul turunuzu tamamlamayın. En eski yapıtlardan biri olan yeni camii, oldukça ihtişamlı ve zengin bir mimariye sahiptir. Hayatınız boyunca görebileceğiniz en gösterişli camiinin içerisine girerek tarihi ve huzuru hissedin.

Müze Gezisi Yapın

Müze gezisi yapmaktan hoşlanıyorsanız; İstanbul tamda müze cenneti gibi bir şehirdir. Birçok sayıda ve farklı alanlardan oluşan müzelerde sizlerin de oldukça ilgisini çekecek sanatsal tarihi yapıtlar sergileniyor. İstanbul’da mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken müze isimlerinin başında Pera Müzesi gelmektedir. Açılışı 2005 yılına dayanan müzenin içerisinde çok özel çizimler, Anadolu eserleri ve tarihi çiniler gibi özel çalışmalar siz değerli müze tutkunlarını bekliyor.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.