Kayak tatili üzerine yapılan kayak sporu hem ülkemiz genelinde hem de dünya genelinde oldukça sık yapılan bir kış sporu aktivitesi. Kışı en güzel hali ile yaşamak için artık vize sıkıntısı olmadan ve oldukça ekonomik fiyatlara kayak merkezlerine gidebilirsiniz. Kayak sporu için en uygun merkezler listesine göz atarak sizler de bütçenize uygun hayalinizdeki kış tatilini yapabilirsiniz. Ülkemizde de kayak sporunu yapmak için oldukça fazla seçenek bulunmakta. Yalnız yurt dışında vizesiz olarak gidebileceğiniz yerleri de değerlendirmeniz kayak tatili yapmanız için bir başlangıç olabilir.

Kayak Tatili İçin Tercih Edebileceğiniz Kayak Merkezleri

Uludağ Kayak Merkezi, Türkiye

Uludağ Kayak Merkezi, Bursa
Uludağ Kayak Merkezi, Bursa © Anıl Gündüz, Flickr

Ülkemizde kayak denildiğinde ilk olarak akla gelen yerlerden birisidir. Uludağ hafta sonu için bile gidebileceğiniz bir kayak merkezi. Üstelik ekonomik olması da isterseniz arkadaş grubunuz isterseniz de ailecek gidebilme imkânını sunmaktadır.

Courchevel Kayak Merkezi, Fransa

Courchevel Kayak Merkezi, Fransa
Courchevel Kayak Merkezi, Fransa

Kayak merkezi olarak dünyanın hem oldukça eski hem de ilk merkezlerinden birisidir. Kayak sporu yapmak için buradan daha profesyonel bir yer bulamayabilirsiniz. Hem farklı bir kültür gezisi hem de kayak tatili yapmak için oldukça güzel bir alternatif.

Ayrıca Okuyunuz: Kayak Sporu İçin Kullanmanız Gereken Malzemeler

Hintertux Kayak Merkezi, Avusturya

Hintertux Kayak Merkezi, Avusturya
Hintertux Kayak Merkezi, Avusturya

En yoğun karı burada bulabilirsiniz. Üstelik karın çok olmasına bağlı olarak da en fazla turisti bu bölge çekmektedir. Bu tarafa kış tatili veya kayak yapmak için gidecekseniz öncelikli olarak rezervasyonsuz kesinlikle tatil planını yapmamanızı tavsiye ederiz. Dünya genelinde en fazla kalabalık grubu ağırlayan ve profesyonel olarak kayak yarışlarının da yapıldığı yerlerden birisidir burası.

Dört Vadiler (Les 4 Vallées), İsviçre

Dört Vadiler (Les 4 Vallées), İsviçre
Dört Vadiler (Les 4 Vallées), İsviçre

Eğer profesyonel olarak kayak sporu ile ilgileniyorsanız o zaman sizlere zorluk seviyesi yüksek bu kayak merkezini önerebiliriz. Genellikle profesyonel kayakçıların ve dağcıların tercih ettiği bu yerde kayak tatili yapmak gerçekten farklı bir ayrıcalık demektir. Dünyada kayak merkezi denildiğinde en önemli yerlerden birisi olarak gösterilen bu güzel ve eşsiz doğası olan yere gitmek için hemen şimdi rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Türkiye kayak merkezleri bakımından alternatifi bol yerlere ev sahipliği yapıyor. Buraları araştırabilir ve kendinize bir kayak tatili planlayabilirsiniz. İsterseniz bir haftalık veya sadece hafta sonu için bile kayak merkezlerine giderek kışın tadını çıkartabilirsiniz. Kış tatili yaparken kayak deneyimi yaşamadan kışı bitirmemelisiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.