YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Kuzey Amerika Gezi Rehberi Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri yüz ölçümü bakımından çok büyük bir ülkedir. Ve ABD’de gezilecek yerler listesini bitirmek, haftalar sürebilir. Fakat kısa bir seyahat dahi olsa, şu birkaç yeri görmeden, ülkeye dönmeyin. İlk olarak görmeniz gereken yer; New York!

Amerika gezilecek yerler denildiğinde akla gelen en popüler ve kalabalık şehri olan New York, bir nevi “görmezseniz olmaz”dır. Büyüleyici mimarisi ve Manhattan’da bulunan gökdelenlerin benzersiz manzarasıyla muhteşem bir şehir görüntüsü vardır. Özgürlük Anıtı, meşhur Times Meydanı, Brooklyn Köprüsü ve Empire State Binası, görmeden dönmemeniz gereken simgelerdir. Ziyaret edilmesi ve ziyaret sürelerinin uzun tutulması gereken ülkelerdendir.

Pek Çok İnsanın Düşler Ülkesi: Amerika!

ABD’de yaşam da, şehirler de son derece renklidir. Ülkenin başkenti Washington DC tam anlamıyla bir anıtlar şehridir. Ülkenin bütün simgesel yapıları, müze ve anıtları, belirli bir bölgede simetrik bir açıyla sıralanıyor. Beyaz Saray, Washington Anıtı, Smithsonian Müzesi, başkentte görmeniz gereken diğer yerlerden. Seyahate çıkarken çocuğunuzu/çocuklarınızı ya da çocuk kalmış yanınızı, beraberinizde götürüyorsanız; Orlando’ya uğramayı ihmal etmeyin. Disneyland, Orlando Universal Stüdyoları, Discover Cove ve Sea World ile Orlando tam anlamıyla bir eğlence merkezi.

Boston’da bir şehir turu yapmak, Amerika turları vasıtasıyla ülkenin tarihine de bir bakış atmak gibidir. Ve eğitim kokan sokaklarda yürümek istiyorsanız; Boston’u tercih etmelisiniz. Yüzden fazla üniversite nedeniyle, şehir çok kalabalık bir kampüs gibi görünüyor.

Siz de, en kısa sürede; Amerika nerede diye düşünmek yerine, canlı hayatına göz atmak için yola çıkın.

San Francisco Amerika’nın en önemli kültür ve ekonomisine sahip Kaliforniya’nın kuzeyinde yer alan bir bölgedir. Yurtdışı tatil önerileri kapsamında değerlendirebilirsiniz.

San Francisco Gezi Rehberi

Neredeyse her sektörde öncü olan şehir aynı zamanda diplomatik açıdan da önemlidir.

New York Gezi Rehberi

Miami, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bir eyalet.

Miami Gezi Rehberi

Zengin kültürel mirasa sahip, olağanüstü tarihiyle trend belirleyici küresel bir metropol; Los Angeles!

Los Angeles Gezi Rehberi

Sinema ve televizyon deyince akla gelen ilk yerlerden biri olan Hollywood, ABD’nin Kaliforniya Eyaletinin Los Angeles kentinin sadece bir bölgesidir.

Hollywood Gezi Rehberi

Amerika’nın en büyük 4. şehri ve ismi dizi ve filmlere konu olan Dallas, Amerika Birleşik Devletleri Teksas Eyaleti’nde yaklaşık 1.300.000 nüfuslu bir kenttir.

Dallas Gezi Rehberi

Amerika tarihinin başlangıç yeri olan Boston, ABD’nin kuzeydoğusunda bulunan, Harvard ve MIT gibi üniversiteleriyle bilinen görece küçük bir şehirdir.

Boston Gezi Rehberi

Eskiden kasaba olan bu şehir zamanla Georgia eyaletinin başkenti haline gelmiş ve büyük bir metropol olmuştur.

Atlanta Gezi Rehberi