YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Kuzey Amerika Gezi Rehberi Kanada Gezi Rehberi

Kanada Gezi Rehberi

Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde yer alan Kanada, okyanuslar ile çevrili olması sebebiyle iklim olarak soğuk bir yapıya sahip. Ülke genelinde yağışlı ve soğuk bir iklim hüküm sürüyor. Ancak yaz aylarında ılıktan çok sıcağa da ilerleyebilen bir hava durumu görülebildiği için, ülke genelinde dört mevsimin dördü de bütün özellikleri ile yaşanıyor diyebiliriz.

Yılın her zamanı tercih edilebilecek olan ülke, eğer ki rotanız üzerinde yer alıyor ise, hava şartlarının daha iyi olduğu yaz aylarını sizlere tavsiye ederiz.

Dünyanın En Yaşanılabilir Ülkesi

İlkbahar ve Sonbahar aylarında turistik açıdan oldukça canlı oluyor.

Geleneksel Kanada mutfağı; sebzeler, salatalar, av eti ve balığa dayanıyor. Ülkenin farklı eyaletlerinde farklı mutfaklara ait izler görmek mümkün. Ülke genelinde geleneksel mutfak haricinde en çok rastlayacağınız lezzetler Fransız mutfağından çıkıyor desek, yanlış bir bilgi vermiş olmayız.

Güvenli, sakin ve modern bir yaşantısı olan ülke, şehir içi ulaşım yönünde geliştiği için, gitmek istediğiniz her yere toplu taşımalar ile varmanıza olanak sağlıyor. Dünyaca ünlü Niagara Şelalesi ve Kanada Savaş Müzesi’nin yanı sıra pek çok tarihi yapı ve doğal park ve göletlere de sahip olan Kanada, sizlere yılın dört mevsimi yaşayabilecekleri o müthiş turistik deneyimi garantiliyor.

Kanada eğitim sistemi hakkında bilgi.

Kanada Eğitim Sistemi

Kanada’nın en batısında bulunan Britanya Kolombiyası eyaletinin en büyük şehridir.

Vancouver Gezi Rehberi

Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezidir Toronto.

Toronto Gezi Rehberi

Kanada’nın doğusunda bulunan Quebec eyaletinin içerisinde bulunan bir eyalet ile aynı adı taşıyan şehirdir.

Quebec Gezi Rehberi

Ottowa, Kanada’nın en kalabalık 4. şehridir.

Ottawa Gezi Rehberi

Kanada’nın ikinci büyük şehridir Montreal.

Montreal Gezi Rehberi