YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Kuzey Amerika Gezi Rehberi Kosta Rika Gezi Rehberi

Kosta Rika Gezi Rehberi

Kuzeyde Nikaragua güneyde ise Panama ile komşu olan Kosta Rika, hem Pasifik Okyanusu hem de Atlantik Okyanusu’na kıyılarının olması sebebiyle oldukça egzotik bir o kadar da tropikal bir tatil deneyimini sizlerle buluşturuyor.

Karma bir iklim tipine sahip olan ülkenin kıyı kesimlerinde karşılaşılan tropikal iklim, dağlık bölgeler ve iç kesimlerde yerini karasal iklime bırakıyor. Ülkeye gelen ziyaretçi sayısı ile eşdeğerde ilerleyen turizm, ekonomik açıdan çok önemli olduğu için Kosta Rika, dünya genelinden birçok ziyaretçinin ortak noktası olma özelliğini de taşıyor. Ancak rotanız içerisine Kosta Rika’yı da dâhil etmek istiyorsanız tatil deneyiminizi en iyi şekilde yaşamanız adına Aralık ve Nisan dönemini öneririz.

Tropik Tatil Deneyiminin Merkezi

Diğer tropikal iklim kuşağındaki ülkelerde olduğu gibi Kosta Rika mutfağı içinde de öncelik her zaman pirince veriliyor. Fasulye, soğan ve patatesin yanı sıra kırmızı et, tavuk ve balıkta karşılaşabileceğiniz diğer tanıdık lezzetlerin başında geliyor.

Genel olarak ucuz olan ülke genelinde ayırmış olduğunuz bütçe ve kararında yapacağınız tercihler ile gayet güzel ve kaliteli bir tatil geçirebilirsiniz. Kosta Rika gezilecek yerler arasında mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde yerini almalıdır.

Arenal ve Poas yanardağı gibi doğal güzelliklerinin yanında ülke genelinde birçok milli ve ulusal park, yürüyüş alanları, müzeler ve bazilikalar bulunduran ülkede gezilecek yerler, sizlere tüm mevsim boyunca unutamayacağınız tropik bir tatil deneyimini yaşatıyor.