YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Kuzey Amerika Gezi Rehberi Küba Gezi Rehberi

Küba Gezi Rehberi

Orta Amerika’da Karayip Denizi, Meksika Körfezi ve Kuzey Atlas Okyanusu’nun kesiştiği noktada bulunan Küba, aynı zamanda Florida’nın da güneyinde kalma özelliği taşıyan bir ada ülkesidir.

Genel olarak tropikal iklimin hâkim olduğu bölgede yaz ve kış ayları arasındaki sıcaklık farkı düşük olduğu için oldukça rahattır. Yılın her anında rahatça seyahat edebileceğiniz ülke, iklimi sebebiyle her ne kadar cezbedici bir durumda olsa da, Ağustos ve Ekim ayları arasında yaşanan kasırgalar dolayısıyla seyahat zamanınız bu tarih aralıklarına denk geliyorsa dikkatli olmanızı öneririm.

Güney Amerika’nın Turistik Cazibe Merkezi

Küba gezilecek yerler hem farklı bir kültürel deneyim yaşatması, hem de eşsiz doğa güzellikleri ile sizin bir kez daha gelmek isteyeceğiniz yerler arasına yerleşecektir. Genel olarak İspanyol ve Karayip ezgilerinin hüküm sürdüğü Küba mutfağı içinde, domuz eti, deniz mahsulleri, mısır ve siyah fasulye sıklıkla tüketildiği gibi baharatlara da her zaman rastlamak oldukça mümkün bir hal almıştır. Pirinç, patates ve lahananın da çoğunlukla kullanıldığı Küba mutfağının yerel içkisi olan mojito’ya da ülke genelinde birçok noktada ulaşabilir ve tropik lezzetlerin keyfini kolayca çıkartabilirsiniz.

Oldukça eğlenceli ve keyifli bir ülke olan Küba’da seyahatiniz süresince hareketli gece hayatından da yararlanabilirsiniz. Morro Kalesi, Che Guevara Mozolesi ve Havana Katedrali gibi tarihi değer taşıyan birçok mimari yapının yanı sıra tropik bahçeleri ve kumsalları ile ihtiyacınız olan dinlendirici ve keyifli tatili sizlere garanti ediyor.