YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Kuzey Amerika Gezi Rehberi Meksika Gezi Rehberi

Meksika Gezi Rehberi

Tarihi medeniyetlere ev sahipliği yapmasıyla bilinen, doğal güzellikleri ve canlı yaşamıyla ünlü olan Meksika, kültürel gezi amaçlı ya da tatil amaçlı gidilebilecek bir ülke.

Meksika gezilecek yerler arasında yılın her mevsimi gidebileceğiniz Mexico-City, Merida, Chiapas, Cancun, Campeche ve Acapulco şehirleri bulunmaktadır. Bu şehirlerde tarihi medeniyetlerin sentezini ve doğal güzellikler kadar farklı kültürlerini de tanıma olanağı bulabilirsiniz. Farklı aylarda düzenlenen pek çok festivale katılabilir ve gece hayatında eğlenceyi doruğa çıkarabilirsiniz.

Yılın her ayı gezmek için gidebilirsiniz. Çünkü ülkede tropikal ve çöl iklimi de olmak üzere farklı iklimler görülür. Gidilen bölgeye göre iklim özellikleri değişse de, genel olarak sıcaktır. Sıcağın bunaltıcı olduğu aylardan kaçınarak tercih yapmalısınız. Ekim ve mayıs ayları arası gitmek için en uygun zamanlardır.

Pek Çok Medeniyetin Buluştuğu Tarihi Bir Durak

Meksika’ya aktarmalı uçuşlar ile gidilebilir. Uçuşlar yaklaşık 17 ila 22 saat sürebilmekte. Mexico-City havalimanı ülkedeki tek havalimanıdır ve buraya ulaşım metro, otobüs ve taksi gibi araçlarla sağlanır. Havalimanına gidiş ve gelişte resmi havalimanı taşıtları olan Transportacion Terrestre de kullanılabilir.

Meksika’da alışveriş yapılabilecek pek çok ünlü alışveriş merkezi, antikacı dükkânı, sanat galerileri ve küçük dükkânlar mevcut. Bu alışveriş merkezlerinden bazıları Mexico-City’de bulunan Coyoacan, Cancun’da Kukulcan Plaza ve Luxury Avenue Cancun’dur. Alışveriş yapmak için bu merkezleri tercih edebilirsiniz.

Ülkenin kendisi gibi Meksika mutfağı da eski medeniyetlerin sentezidir. Ünlü yiyecekleri arasında Tortilla, Tamale, Buritto, Quesadilla, Enchilada ve Taco yer almakta. Ülkenin yemek kültürünün önemli bir parçası olan ünlü çorbalardan Gaspatcho çorbasını mutlaka denemelisiniz.  Bunlar dışında balık yemekleri ile de ünlü olan ülke mutfağının balık yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Meksika’da konaklama diğer ülkelere göre daha konforludur. Ödenen ücretin karşılığı profesyonel olarak verilen hizmet ile sağlanmaktadır ve otel ücretleri de ekonomiktir. Ülkenin tüm şehirlerinde bulabileceğiniz otellerden size uygun olanını seçerek geziniz boyunca bütçenize göre konaklayabilirsiniz.

Meksika gece hayatı bakımından oldukça canlıdır. Çeşitli şehirlerinde pek çok sahil ve gece kulübü, bar, disko ve puro kulüpleri bulunur. Sahilde bulunan Cozumel Bar Hop, ünlü Playacrawl ve L’Ambassade kulüplerine gidebilirsiniz.

Ekvator kuşağında bulunan şehir, Meksika’nın en büyük şehri ve başkentidir.

Mexico City Gezi Rehberi

Yucatan yarımadası ve eyaletinin başkentidir.

Merida Gezi Rehberi

Meksika’nın en doğusunda bulunan bir Karayip ada şehridir.

Cozumel Gezi Rehberi

Meksika’nın en kalabalık yerleşim yerlerinden bir tanesidir Chiapas.

Chiapas Gezi Rehberi

Cancun, harika plajları ve doğasıyla, tarihin harmanlandığı özel bir tatil şehridir.

Cancun Gezi Rehberi