YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Kuzey Amerika Gezi Rehberi Panama Gezi Rehberi

Panama Gezi Rehberi

İki okyanusu birleştirmesiyle ünlü egzotik ülke Panama yeni yerler keşfetmek isteyen seyahat tutkunlarının uğrak noktası halinde.

Orta Amerika’da bulunan ülke, sıcak iklimi ile seyahat etmeyi keyifli hale getiriyor. Hop On Hop Off otobüsleri ile şehir turu yapabilir veya bisiklet kiralayarak kendiniz de gezebilirsiniz.

Seyahat için en uygun zamanlar Aralık ve Nisan ayları arasıdır. Mayıs ve Ocak ayları arasında ülkede yoğun yağışlar görülmekte. Aktarmalı uçuşlar ile ulaşım mümkün. Ülke içerisinde Hop On Hop Off otobüsleri ile gezebileceğiniz gibi, yürüyerek ya da bisiklet kiralayarak da gezebilirsiniz. Daha uzun mesafeler içinse otobüslerden yararlanabilirsiniz.

Orta Amerika’nın Keşfe Değer Ülkesi

Alışveriş üzerine yelpazesi geniş olan ülkede birçok alışveriş merkezi bulunur. Panama şehrinde bulunan Multiplaza Panama, ünlü alışveriş merkezlerindendir.

Panama mutfağı, Orta Amerika’nın etkilerini gösteren bir mutfaktır. Pirinç ve Gallopinto fasulyesi sıklıkla kullanılan yiyecekler arasındadır. İki okyanusla çevrili bir ülke olarak su ürünleri de önemli bir yere sahip, su ürünlerinin yanında yerel meyveler de yemek kültüründe kendine büyük bir yer edinmiş. Ayrıca mutlaka Ceviche ve Sancocho tatlarını da denemelisiniz.

Konaklama açısından diğer ülkelere göre oldukça hesaplıdır. Konaklamak için otelleri, hostelleri, pansiyonları tercih edebilir ve hatta ev de kiralayabilirsiniz. Yer seçiminizi yaparken şehir merkezlerine yakın yerleri tercih etmelisiniz.

Panama gece hayatı ise turistik bölgelerde daha hareketlidir. Gece hayatının dışında eğlenmek için pek çok seçenek de bulunur. Doğa turları, dalış ve kano gibi aktiviteler tercih edilen diğer turistik eğlenceler arasındadır.

Panama ülkesinin adını taşıyan ve aynı zamanda başkenti olan şehirdir Panama City.

Panama City Gezi Rehberi

Kuzey ve Güney Amerika kıtalarını birbirine bağlayan bir noktada olan Panama’nın en kuzeyinde olan şehridir Bocas Del Toro.

Bocas Del Toro Gezi Rehberi