Miami, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bir eyalet.

Miami, Amerikan Birleşik Devletleri’ne bağlı bir eyalet. Birçok kişi her yıl Miami’ye akın etmektedir. Burada İspanyolca ve İngilizce konuşulmaktadır ve nüfusu 400 binin üzerinde olan Amerika’nın eyaletlerinden bir tanesidir. Miami gün ışığı olarak bilinmektedir ve Florida’da yer almaktadır. Bu şehirdeki en gelişmiş sektörün turizm olduğunu Miami’yi ziyaret ettiğinizde görebileceksiniz. Dünyanın her yerinden insanlar gelmektedir. Miami sadece Amerika ve Florida’nın değil, dünyanın en güzel tatil yapabileceğiniz yeri olarak kabul edilmektedir. Burada herkes kendine göre yapabilecek ve katılabilecek aktiviteler bulabilmektedir. Miami çok hareketli, kalabalık ve rengârenk bir şehir. Miami’nin tarihinde ve kültüründe hiç görmediğiniz ve gördüğünüzde büyülenebileceğiniz muhteşem sürprizler bulacaksınız. Buraya gelen tekrar gelmek istiyor, çünkü burada gerçekten hayat bulabiliyorsunuz ve eğlenebiliyorsunuz. Aslında televizyonlarda gördüğünüz Amerika ile her şeyi burada canlı olarak görebiliyorsunuz. Miami öyle bir şehir ki, turistler ve gezmeye gelenler burada rüyalarındaki gibi bir tatil yaşayabiliyorlar. Miami çok özel ve farklı bir yerdir. Amerika’da yer alan bir bölge olmasıyla, birçok kişiyi Amerika’ya getiren sebeplerden bir tanesi olmaktadır. Bu Amerika için de çok büyük bir avantaj olmaktadır. Burada sabahtan akşama kadar birçok muhteşem doğa güzelliklerine de şahit olabilirsiniz. Eğer imkânınız varsa, Miami gidilmesi gereken yerlerden bir tanesi.

En İyi Zaman

Miami’nin en büyük avantajı yılın her ayı sıcak olmasıdır. Bölge tropikal muson iklimine sahiptir ve bu sebeple yaz ayları sıcak ve nemli geçmektedir ve kış ayları ise ılık ve kuru geçmektedir. Burada soğuk bir hava hissetmeniz neredeyse imkânsızdır ki, çok nadir hissedebilirsiniz. Şehrin en yağlı dönemi Haziran ve Ekim ayları arası olmaktadır. Bunun yanı sıra bazı dönemlerde yaşanan kasırgalarda bu aylar arasında olmaktadır. Yazın sıcaklığı ile beraber nem fazlasıyla yükselmektedir. Bu sebeplerden ötürü Miami’yi ziyaret etmeniz için en iyi aylar Mart, Nisan ve Mayıs ayları olmaktadır.

Ulaşım

Türkiye’den Miami’ye gideceğiniz zaman, Türk Hava Yollarını kullanarak gidebilirsiniz. Bu şekilde hava yolları ile ulaşım New York ve Avrupa’nın başka şehirleri ile aktarmalı olarak yapılır ve yolculuk ortalama 15 saat kadar sürmektedir. Bunların yanında aynı zamanda Miami turları ile de Miami’yi ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde Miami’nin en görülmesi gereken yerlerini görme imkânına sahip olacaksınız ve Miami’de gezmek sizin için çok daha kolay olacaktır. Miami’ye ancak hava yollarını kullanarak gidebilmektesiniz. Miami’ye vardığınızda ise şehir içi ulaşım çok kolay olmaktadır. Otobüsler sizi istediğiniz her yere götürmektedir. Siz yeter ki nereye gitmek istediğinizi bilin.

Alışveriş

Miami’de alışveriş çok keyifli olmaktadır. İstediğiniz birçok şeyi bulabilirsiniz. İster kendiniz için alışveriş yapın isterseniz de sevdikleriniz için. Miami’de alışveriş yapmak, Miami’yi gezmek kadar keyiflidir. Hediyelik eşya satan butiklerde en ucuz eşyalardan en pahalı eşyalara kadar her şeyi bulabiliyorsunuz. Şehrin kendine özgü bir şeyleri olmasa bile, küçük süs eşyalarından tutun Miami’yi size hatırlatacak küçük magnetler ve birçok farklı eşyalar bulabilirsiniz. Miami’de alışverişin tadını çıkarabilmeniz için en az bir gününüzü alışverişe ayırmanız gerekir. Özellikle kadınlar için alışveriş biliyorsunuz ki çok önemli. Kadınlar Miami’de alışverişe başladıkları zaman kendilerini tutamayacaklar.

Yeme İçme

Amerika’yı genellikle fastfood, yani hamburger ve pizza gibi yiyecekler tüketen bir ülke olarak görürüz, ama bir bakalım neler var. Miami mutfağı aslında normal Amerikan mutfağından çok daha geniş bir kültüre sahiptir. Zamanla Latin ve Küba kültürlerini kendi içine alarak farklı yeme ve içme kültürünü geliştirmiştir. Izgara ateşinde taze meyve ve sebzelerin tadını deneyebilirsiniz. Dana eti ve tavuk mutfağın olmazsa olmazlarındandır. Bunların yanında farklı sebze ve meyvelerle beraber fırınlanmış kuzu etinin yanında peynir ile sunulan tabaklar denenmesi gereken lezzetler arasında yer alır. Miami’nin mutfak kültürü çok farklıdır ve mutlaka kendi damak zevkinize göre yiyecek ve içecekler bulabileceksiniz.

Konaklama

Miami butik otelleri ile ünlü Amerika’nın en hareketli eyaletlerinden bir tanesi olarak kabul edilir ve Miami’nin en ünlü otelleri ise South Beach’te yer alır. Eğer ki butik otelleri yerine, daha lüks, büyük ve konforlu bir otelde kalmak isterseniz, South Beach yerine Downtown’a giderek oradan kendinize uygun bir otel bulabilirsiniz. Downtown’da bulunan birçok otel çok pahalı ve lükstür, fakat Miami’de mutlaka kendi bütçenize göre bir otel veya butik otel bulmak çok kolaydır. Yeter ki internete girin araştırın ve hangi otelde kalmak istediğinize karar verin. Miami’de günlerce kalabileceğiniz güzel ve ucuz butik oteller veya normal oteller bulabilirsiniz.

Gece Hayatı ve Eğlence

Miami Florida eyaletinin en gözde bölgelerinden bir tanesidir ve buradaki gece hayatı hatırlayabileceğiniz birçok yerden çok daha hareketli ve renklidir. Miami’deki gece hayatı Amerika’nın birçok şehri ve eyaletinden çok farklı bir gece hayatı kültürüne sahiptir. Gece hayatında birçok farklı yaşlardan ve grup kesimlerinden insanlarla karşılaşabilirsiniz. Miami’de alkole başlayabilme yaşı 21 olmaktadır, bu sebeple birçok kişi buna dikkat etmektedir ve insanların dikkat etmeleri aslında gece hayatının renkli ve sakin geçmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesidir.

Miami gezisi mi planlıyorsun?

Miami hakkında merak ettiğin her şeyi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsin. Miami gezilecek yerler, şehir içi ulaşımı, yeme-içme, konaklama ve alışveriş üzerine ipuçları ve önerilerimiz ile Miami gezini planlaman için sana yardımcı olalım!

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

2 YORUM YAZILMIŞ

 1. Merhaba,

  8-11 Kasım tarihleri arasında Miami’de olacağız. Açıkçası ucuz uçak bileti bulunca hemen aldık. Ancak esas niyetimiz beach yani okyanusa girmek ama Kasım ayı bunun için yanlış tercih mi olmuş sizce? Gidince hayal kırıklığına mı uğrarız? 🙁

  • Merhaba Fatih Bey,

   Miami hava sıcaklığı ve deniz suyu sıcaklığı üzerine sizin için bir araştırma yaptım. Kasım ayında Miami hava sıcaklığı 20-25 derece civarlarında seyrediyor. Su sıcaklığı ise 20 derece seviyelerinde. Yani pek hayal kırıklığına uğrayacağınız bir hava ve deniz suyu sıcaklığı görünmüyor.

   Miami geziniz hakkında daha fazla detay (gezilecek yerler, yeme-içme, ulaşım, konaklama vs.) için sorularınızı yorum yazarak sorabilirsiniz. Seyahat planlamanıza yardımcı olmak için buradayım.

   Sevgiler.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.