YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Okyanusya Gezi Rehberi Avustralya Gezi Rehberi

Avustralya Gezi Rehberi

Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Avustralya gezilecek yerler denince akla ilk olarak Sidney ve Melbourne gelir. Sidney, ikonlaşmış dünyaca ünlü yapıları, birbirinden ünlü plajları, rahat yaşamı, doğa, kumsal ve şehir hayatının birbiriyle uyumu açısından görmek isteyebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Bunlarla birlikte şehirde çok rahat bir yaşam tarzı var ve bu nedenle dünya şehirleri yaşam kalitesi sıralamalarında ilk sıralarda yer alıyor.

Bondi plajı, Sidney Opera Evi, Harbour Köprüsü, Sidney’de görülmesi gereken ihtişamlı yapılar arasında. Şehrin bir de, tarih kokan binaları var. The Rocks bölgesi, bu binaların olduğu yerlerden sadece biri.

Doğal Kumsallar ve İkonlaşmış Mimari Yapılar

Avustralya’nın doğum yeri olarak tanımlanan The Rocks bölgesi aynı zamanda Sidney’in ilk yerleşim bölgesi. Bu nedenle de tarihi ve kültürel açıdan hayli önem taşıyor. Town Hall ve Sidney Gözlemevi, bu bölgede yer alıyor ve bir nevi Avustralya tarihi önünüze serilmiş oluyor.

Taronga Hayvanat Bahçesi’nde; ülkenin simgesi olan kanguru, koala ve Tazmanya canavarının yanında binlerce türde hayvan görebilmeniz mümkün. Üstelik nesli tükenen hayvanları da sağlıklı bir ortamda yetiştiriyorlar.

Kakadu Milli Parkı, dünyada en uzun süre varlığını korumayı başarmış olan Aborjinlere ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda bu park UNESCO Dünya Mirası Listesi tarafından korumaya alınmış durumda. Küçük bir gezintiyle, Aborjinlerin yaşadığı yeri ve binlerce yıldan günümüze gelen duvar yazılarını görebilirsiniz.

Avustralya gezilecek yerler açısından keyifli ve aynı zamanda farklı tecrübeleri deneyimlemenize fırsat tanıyacak bir ülke olma özelliğini koruyor.

Avustralya dendiğinde akla gelen ilk şehirlerden biri olan Sidney, ülkenin turizm açısından en aktif ve bilinen şehridir.

Sidney Gezi Rehberi

Avustralya’nın önemli bir şehri olan Perth, ülkenin batı yakasının başkentidir.

Perth Gezi Rehberi

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında çoğu kez ilk sırayı alan Melbourne, bu unvana hakkını veren bir kent.

Melbourne Gezi Rehberi

Avustralya’nın başkenti rüya şehir Canberra, doğal hazineleri ve sunduğu imkanlarla sizi kendine hayran bırakacak.

Canberra Gezi Rehberi

Queensland eyaletinin başkenti olan kent, Brisbane nehri kıvrımlarında yer almakta.

Brisbane Gezi Rehberi