YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Okyanusya Gezi Rehberi Fiji Gezi Rehberi

Fiji Gezi Rehberi

Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şey nedir? Bu sorunun cevabını iyice düşünün çünkü olası bir Fiji seyahatinizde, tam anlamıyla ıssız adaların ortasına düşeceksiniz. Yüzlerce adadan oluşan Fiji’de yüzden fazla ıssız ada ve doğal yaşamı gözle görebilmeniz mümkün. Kültürel ve doğal yaşamın ortasına bir seyahat planlıyorsanız, rotanızı bu adrese çevirin.

Fiji gezilecek yerler, doğa ve eğlencenin kalbini sunacaktır size. Bir liman kenti olan başkent Suva’da doğayı ve tarihi aynı anda görebiliyorsunuz. Fiji Müzesi, Başkanlık Sarayı, Thurston Bahçeleri, Suva Şehir Kütüphanesi, ANZ Ulusal Stadyum, Takashi Suzuki ve Apted Parkı, Suva Burnu ve Ratu Sukuna Anıtı başkentte görebileceğiniz yerlerin başında geliyor.

Doğa İçerisinde Manzaralı Issız Adalar

Gezilecek yerleri saymaya devam edecek olursak… Doğa, eğlence ve tatili bir arada yaşamak istiyorsanız; Nadi’ye mutlaka uğramalısınız. Denarau Adası, Mamanuca Adaları, Kula Ekolojik Parkı ve Uyuyan Dev Bahçe tamamen doğanın tadını çıkarabileceğiniz imkânlar sunuyor. Bir Hindu tapınağı olan Sri Siva Subramaniye Tapınağı’nı da Nadi sınırları içinde bulabiliyorsunuz.

Yasawa Adaları ise altı ana ada ve yüzlerce küçük adadan oluşuyor. Bu adanın özelliği, volkanik yapıda olması ve denizin maviliğiyle birlikte birçok rengi size sunması. Adanın içinde tatil için birçok tesis var ve dileğinize göre diğer adaları da ziyaret edebiliyorsunuz. Fiji’de yaşam, bu coğrafyanın doğal güzellikleri ile iyi bir tatil yapmanıza imkân verecektir.

Aynı zamanda ülke topraklarının içerisinde en yüksek dağ olan Tomanivi Dağı bulunuyor. Tomanivi ise sönmüş bir yanardağ sonucu ortaya çıkmış.

Fiji’nin başkenti olan Suva adası, Yeni Zelanda kategori dışı düşünülürse Güney Pasifik’te bulunan en büyük ve en gelişmiş şehir olma özelliğini taşır.

Suva Gezi Rehberi