YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Okyanusya Gezi Rehberi Vanuatu Gezi Rehberi

Vanuatu Gezi Rehberi

Pasifik Okyanusu’nda bulunan küçük ada ülkesi Vanuatu, özellikle doğal güzellikler bakımından ziyaretçi akınına uğrayan bir ülke. Kültürlerini koruyan yerel ada halkı ile Vanuatu gezilecek yerler, keşfedilmeyi bekleyen bir cenneti andırıyor. Etrafında bulunan Avustralya ve Yeni Zelanda gibi gelişmiş ülkelere rağmen, yerel kültürün korunduğu ülke içerisinde çıkacağınız gezilerde el değmemiş doğaya ve sıra dışı bir medeniyete hayran kalacaksınız.

Mayıs ve Ekim ayları arası gezilecek en iyi dönemdir. Bu dönem yağışsız sıcak havalarla geçeceği ve festivallerin yapıldığı dönem olduğu için gezinizin keyfini arttıracaktır, bu sebeple Mayıs ve Ekim ayları arasında gidebilirsiniz.

Keşfedilmeyi Bekleyen Doğal ve Kültürel Açıdan Zengin Bir Ülke

Aktarmalı uçuşlar ile ulaşım mümkün. Sidney’den başkent Port Villa’ya geçilebileceği gibi, Güney Kore’nin başkenti Seul’dan Nadi aktarması ile Port Villa’ya geçilebilir. Ülke içinde ulaşımın en pratik yolu taksilerdir.

Vanuatu mutfağı kendine has oluşu ile dikkat çeker. Yöresel yemek olan Lap-Lap’ı ve Lap-Lap’ın etli ve biftekli versiyonlarını denemeyi unutmayın.

Ülke içerisinde büyük ve gösterişli oteller yerine daha çok küçük moteller bulunur. Oteller, moteller, tek ya da çift katlı küçük binalar konaklama üzerine hizmet vermektedir.

Vanuatu gece hayatı sınırlıdır ancak ziyaretçilerini eğlendiren mekânlardır. Port Villa’da bulunan The Reggea Bar ve ElectroRock en ünlü gece eğlencesi mekânlarıdır.