YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Okyanusya Gezi Rehberi Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Yeni Zelanda dünyanın öbür ucunu keşfetmek isteyenlerin, doğal güzelliklere ve yerli kültürün gizemlerine doyacağı bir ada ülkesidir. Hem doğa gezileri yapmak isteyen doğa tutkunları hem de tarihi yerli kültürü öğrenmek isteyen kültür tutkunları için vazgeçilmezdir. Heyecan arayan gezginler de bu sessiz sakin ada ülkesinde Bungee Jumping gibi aktiviteler yapabilir. Bir kere gittiğinizde, hayatınızı orada geçirmeyi isteyeceğiniz Yeni Zelanda’nın halkının ne kadar kibar ve yardımsever olduğunu görünce Yeni Zelanda gezilecek yerler iyice kanınızı ısıtabilir olduğunu hissedeceksiniz.

Gerçekleştirilecek aktivitelere göre, yılın her ayı seyahat gidilebilir. Kış sporları için Ağustos ayını, kültürel ve doğa gezileri için havanın ılık olduğu Kasım ayı, festivallere ve konserlere katılmak için Aralık ayı tercih edilebilir.

Doğal Güzellikleri İle Kendine Hayran Bırakan Capcanlı Bir Destinasyon

Yeni Zelanda’ya ulaşım kolaydır. Uçak yolculuğu ile gidilebilir. Ülke içerisinde otobüs ve tren gibi ulaşım araçları kullanabilirsiniz.

Yeni Zelanda mutfağı kırmızı et ve balık ağırlıklıdır. Öğünler genelde et ve etin yanına eklenen salatadan oluşur. En yaygın yiyeceği Fish N’ Chips adı verilen atıştırmalıklardır. Siz de et içeren yemeklerin tadına baktıktan sonra üzerine meşhur Pavlova tatlısını deneyebilirsiniz.

Ülkenin birçok turistik bölgesinde çeşitli otel, hostel ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Fiyatı yüksek olan Yeni Zelanda otelleri tercih edebileceğiniz gibi, daha uygun fiyatlı pansiyonları ve hem yabancı kişilerle kaynaşıp hem en uygun fiyata kalacağınız hostelleri tercih edebilirsiniz.

Ülke, genellikle doğa sporları ile eğlenen, sakin bir kültürden gelir. Büyük şehirlerinde ise ziyaretçilerine eğlence hayatı sunan bölgeler bulunur. Auckland ve Wellington gibi şehirlerde gece hayatı daha aktiftir.

Wellington Yeni Zelanda’nın başkenti, ülkenin Auckland’den sonra en yoğun nüfusa sahip şehridir.

Wellington Gezi Rehberi

Christchurch Yeni Zelanda’nın güney adasında bulunan, 363.200 kişilik yoğun olmayan bir nüfusa sahip küçük ve sevimli bir şehir.

Christchurch Gezi Rehberi

Auckland, Yeni Zelanda’nın kuzey adasında yer alan bakımlı ve harika bir şehridir.

Auckland Gezi Rehberi