YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Ortadoğu Gezi Rehberi Bahreyn Gezi Rehberi

Bahreyn Gezi Rehberi

En ihtişamlı ada ülkelerinden biri olan Bahreyn‘i görme planınız varsa; bu planı en kısa sürede hayata geçirin. Çünkü Bahreyn, sahip olduğu değerleri yitirmemiş ve o değerleri günümüze kadar taşımayı ulaştırmış bir ülkedir.

Tarih ve modern mimarinin kalbi olan bir ülkeye gitmek, doğayı yakından görmek istiyorsanız; vakit kaybetmeden valizinizi hazırlayın.

Ortadoğu’nun Göz Bebeği

Bahreyn’in başkenti Manama, bir anlamda ülkenin temel taşı haline geldiği söylenebilir. Başkent, size geçmişi ve bugünü aynı anda sunuyor. Bahreyn Ulusal Müze, Al Fatih Camii (Al Fateh Great Mosque), Al Khamis Camii, Beit Al Quran başkentte gezip görebileceğiniz yapılar arasında yer alıyor.

Aynı zamanda başkentte birbirinden lüks oteller, kafe ve restoranlarla birlikte gece hayatını sevenler için birçok eğlence mekânı bulunuyor. Manama’nın simgesi haline gelmiş Tree Of Life yani Yaşam Ağacı’na da uğramayı ihmal etmeyin. Fakat bunların arasında öyle bir yer var ki; hem berrak suların görüntüsü hem de bulunduğunuz atmosfer, sizi doğaya iyice yakınlaştıracak. Manama’nın içindeki Amway Adası, birbirinden güzel ve konforlu otellerin bulunduğu ve gönül rahatlığıyla tatil yaparken aynı zamanda dinlenebileceğiniz bir yer.

Ayrıca Tubli şehrindeki Adhari Parkı, Al-Muharrak şehrindeki Arad Fort Pense ve dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Kral Fahd Köprüsü’nü de görmenizi öneririm. Buralar Bahreyn gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.

Ortadoğu’da bir ada ülkesi olan Bahreyn’in, başkent Manama’dan sonra en büyük yerleşim yeridir.

Sitra Gezi Rehberi

Sevimli bir ada ülkesi olan Bahreyn’in başkenti Manama, nüfus yoğunluğuyla birlikte yüz ölçümü ile de ülkenin en kalabalık ve en büyük şehridir.

Manama Gezi Rehberi