YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Ortadoğu Gezi Rehberi Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi

Bir yanda uçsuz bucaksız çöller, bir yanda ise gösterişli ve modern bir hayat. Birleşik Arap Emirlikleri kısaca BAE, ihtişamın ve zenginliğin hüküm sürdüğü bir ülke. Son model arabalar ve birbirinden lüks villa ve vadilerle dolu bu ülke, 7 emirlikten oluşuyor.

Birleşik Arap Emirlikleri gezilecek yerler arasında pek çok harika yapıt mevcut. Bu 7 emirlikten en önemlileri ve BAE’ye gidip görmeden dönmemeniz gereken şehirler; Dubai ve tabii ki Abu Dabi’dir.

Zenginliğin ve İhtişamın Ülkesi

Başkent Abu Dabi, turistik geziler açısından Dubai kadar zengin bir bölge. Mimari harikası yapıları ve şıklığın her tonunu yansıtan şehir düzeniyle her noktasına hayran kalıyorsunuz. Yılın belirli aylarında düzenlenen festivallerle de sanat ve sporla ilgilenenlerin ilgisini çekiyor, Abu Dabi.

Dubai ise zenginliğin simgesi sayılıyor. Dünyanın ilk ve tek 7 yıldızlı oteli olan yelken şeklindeki Burj Al Arap’ın görkemi, kilometrelerce uzayan plajları, çölde safari imkânı ve sahildeki palmiyelerin altında güneşlenme keyfi. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa’ya çıkıp, Dubai’nin ihtişamını zirveden seyredebiliyorsunuz. En büyük mühendislik projelerinden biri olan Palmiye Adaları ya da Palmiye Üçlemesi, su parkları, eğlence mekânları ve tatil işletmeleriyle doludur.

Tarihi yönden fazla varlıklı olmayan Dubai’de El Fahidi Hisarı bulunuyor. Dubai’nin en eski yapısı olan Hisar ve içindeki Dubai Müzesi ve Grand Camisi görülmeye değer yerlerin başında geliyor. Birleşik Arap Emirlikleri turları ile ülkeye gelebilir ve bu eşsiz yapıları siz de ziyaret edebilirsiniz.