Ortadoğu Gezi Rehberi İsrail Gezi Rehberi

İsrail Gezi Rehberi

Asya ve Afrika Kıtalarının kesiştiği yer olan Orta Doğu‘da bulunan İsrail, Akdeniz ve Suriye ile Arabistan çölleri arasında yer alıyor. Kıyılarda ılıman, güney ve doğuda sıcak ve kuru iklim hüküm sürdüğü için İsrail’de sıcak ve kuru yazlar ile soğuk ve yağışlı kışlar etkisini gösteriyor.

İsrail gezilecek yerler neler bahsetmeden önce kültürüne değinmekte fayda var. Film ve caz festivallerine ev sahipliği yapan İsrail, oldukça gelişmiş ve modern yaşantısı ile tatil planı içerisinde hem mimariyi hem de sanatı buluşturmak isteyen gezginlerin başlıca duraklarından biri olma özelliğini taşıyor. Yılın her dönemi turizme elverişli ortamı bulunan İsrail’de sıklıkla turistler için şehrin panoramik ve kültürel yapısını tanıtmaya yönelik turlar düzenleniyor.

Ortadoğu’nun Dinler Mozaiği

İsrail turları aracılığıyla siz de ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Ev yemekleri, Asya, Etiyopya, Hindistan ve ülkenin geleneksel lezzetlerinin bulunduğu dünyaca ünlü Yahudi mutfağının yanı sıra; et, balık, deniz ürünleri ve vejetaryen lezzetler de İsrail mutfağını zenginleştiren ürünler arasında yer alıyor. Damak zevkinize uygun birçok lezzeti rahatlıkla bulabileceğiniz İsrail mutfağı ile daha önce deneyimlemediğiniz gurme tatları deneyebilirsiniz.

Eski Şehir Kudüs ve dünyaca ünlü Ağlama Duvarı ile tarihi yapıyı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz İsrail, aynı zamanda turistlere sunduğu eşsiz güzellikteki Ölü Deniz’i ile de ihtiyacınız olan yaz keyfini sizlere aynı anda sunuyor. Massada Dağı Kalesi ve Bahai Bahçeleri gibi birçok doğal ve antik güzelliği de bünyesinde barındıran İsrail, özlemini duyduğunuz kültür ve tarih gezisini gerçekleştirirken maksimum seviyede keyif alabilmenize yönelik modernliği ile dört mevsim ziyaretçilerini bekliyor.