YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Ortadoğu Gezi Rehberi Katar Gezi Rehberi

Katar Gezi Rehberi

Arap Yarımadası’ndan Basra Körfezine doğru uzanan Katar, Suudi Arabistan ile sınır komşusu olmasının yanı sıra, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ile de aynı düzlemde bulunma özelliğini taşıyor.

Sıcak ve kurak bir iklimin yıl boyunca hüküm sürdüğü Katar’da özellikle Haziran ve Eylül ayları arasında geçen yaz mevsiminde nem oranının artışı sebebiyle çok sıcak bir yaz dönemi yaşanıyor. Eğer ki tatil planınızı bu tarihler arasında gerçekleştirmeyi düşünüyor iseniz, hava alan kumaşlardan yapılmış ve açık renkli kıyafetleri tercih etmeniz rahatınız ve sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Ortadoğu’nun Davetkâr Turizm Cazibe Merkezi

İlkbahar ve Sonbahar mevsimlerinde genel olarak ılık geçerken, Kış mevsimi ise diğer mevsimlere göre daha serin olduğu için yılın her döneminde turizme elverişli bir ülke haline geliyor. Lüks bir yaşam tarzının görüldüğü ülkede boş vakitlerinizi modern şehir yaşantısı ile geçirebilirsiniz.

Ülke genelinde alışveriş yapabileceğiniz birçok nokta bulabileceğiniz Katar’da, ülke ekonomisi de bu yönde ilerlediği için abartı ve fazla lüksten hiçbir zaman kaçınılmıyor.

Genel olarak Orta Doğu’ya özgü lezzetlerin görülebildiği Katar mutfağı, yer yer de olsa Hint, Kore, Tayland ve Çin mutfaklarından da esintiler görülebiliyor.

Katar gezilecek yerler arasında, İslam Eserleri Müzesi gibi birçok müze ve sanat evinin bulunmasının yanında ülke, pek çok tema park ve alışveriş merkezleri ile keyifli ve lüks seyahat için vazgeçilmez adres olmaya devam ediyor.

Basra Körfezi’nde bulunan, Dünya’nın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkentidir Doha.

Doha Gezi Rehberi