YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Ortadoğu Gezi Rehberi Kuveyt Gezi Rehberi

Kuveyt Gezi Rehberi

Arabistan Yarımadası’nın kuzeydoğusunda ve Basra Körfezi’nin kıyısında yer alan Kuveyt, Irak ve Suudi Arabistan ile komşu olma özelliğini taşıyor. Oldukça gelişmiş dokusunun yanında geleneksel muhafazakâr yapısını da asimile etmeden korumayı başarmış olan ülke, sıcak toprakları ile sizlere asla pişman olmayacağınız bir gezi deneyimi yaşatmayı garanti ediyor.

Ülke geneli olarak ılıman iklimin hüküm sürdüğü Kuveyt’te yaşam, özellikle yazın fazlasıyla sıcak geçebiliyor. Bunun dışında kuzeybatıdan esen şimal rüzgârları sebebiyle, Yaz dönemi içerisinde özellikle Temmuz ayında kum fırtınaları gözlemlenebildiği için, gezi sürenizi yaz dönemi olarak tercih ettiyseniz, oluşabilecek durumlara karşı kendinizi kumdan koruyacak ekipmanları yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Dünyanın Petrol Zengini Ülkesi

İslam ülkesi olduğu için uluslararası herhangi bir sanat festivaline ev sahipliği yapmayan ülkede, alışık olduğumuz Ramazan Bayramını da yaşamanız oldukça mümkün. Kuveyt gezilecek yerler size Ortadoğu kültürünün izlerini sunuyor.

Arap ve Ortadoğu mutfağından karma lezzetlerin birleştiği Kuveyt mutfağı içinde, damak zevkinize uygun tatları bulmanız muhtemeldir. Ancak gelişen turizm sebebiyle ülkenin birçok kısmında İtalyan, Fransız, Hint, Lübnan ve Çin mutfağına ait eşsiz lezzetleri de rahatlıkla deneyebileceğiniz birçok restoran ve kafe mevcut bulunuyor. Kuveyt Ulusal Müzesi, Al Hamra ve Kuwait Kuleleri, Büyük Camii ve eşsiz mimari ile donatılmış sarayları ile sizlere sıcak havası, lezzetli yemekleri ve modern şehir hayatı ile harika bir tatil yaşamanıza imkân tanıyor.

Gelişmekte olan Kuveyt’te, dini emir ve görüşlere uygun bir yaşam düzeni kurulmuştur.

Kuveyt Gezi Rehberi