YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Ortadoğu Gezi Rehberi Lübnan Gezi Rehberi

Lübnan Gezi Rehberi

Doğu Akdeniz kıyısında bulunan bir Orta Doğu ülkesi olan Lübnan, Suriye ve İsrail ile komşu olma özelliği taşıyor. Akdeniz ikliminin ülke genelinde olan hâkimiyeti sebebiyle serin ve yağışlı kışlar ile sıcak ve kuru yazların yaşandığı ülke, eğer ki belirtilen mevsimlerde seyahat rotanız içinde bulunuyor ise, alışık olduğunuz iklim ve hava şartları dolayısıyla zorlanmadan ve rahatça gezi yapabileceğiniz bir ülke konumunu alıyor.

Ülke genelinde düzenlenen birçok uluslararası müzik festivali sayesinde ülke turizmi olumlu yönde etkilenirken, gelen ziyaretçilerin de asla sıkılmayacakları organizasyonlar ile keyifli bir tatil ve sanat etkinliği deneyimlemeleri garanti ediliyor. İlgili etkinliklerin de yoğunluğu sebebiyle Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları ülkeye gitmeniz için sizlere önerebileceğim ideal zaman dilimlerini oluşturuyor. Bu aralıklar için Lübnan’da en iyi zaman demek son derece doğru olacaktır.

Arap ve Avrupa Kültürünün Karışımı

Ortadoğu ülkeleri içerisinde en iyisi olarak gösterilen Lübnan mutfağında, genel olarak kokulu baharat ve bitkiler ile nohut kullanılması ön plana çıkarken bunlara ek olarak fasulye, bulgur ve taze meyvelerin de sıklıkla tüketildiği görülüyor. Kendi damak zevkinizi ve gurme anlayışınızı maksimum düzeye çıkarabileceğiniz Lübnan mutfağı içinde, ülke genelinde bulunan birçok restoran ve kafe sayesinde rahatça deneyimleyebilirsiniz.

Lübnan gezilecek yerler arasında Ulusal Müzeler, sanat evleri ve mimari önemi yüksek yapılar bulunmaktadır. Kültür turizmine yönelik verdiği hizmetlerin yanı sıra; botanik bahçeleri, yürüyüş alanları ve egzotik mağara oluşumları ile sizlere unutamayacağınız bir gezi deneyimi yaşatıyor.

Lübnan'ın başkenti olan Beyrut, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir.

Beyrut Gezi Rehberi

Baalbek yani Güneş şehri, Lübnan’ın Bekaa vadisinde yer alır.

Baalbek Gezi Rehberi