Ottowa, Kanada’nın en kalabalık 4. şehridir.

Ottawa, Kanada’nın en kalabalık 4. şehridir. Şehir adını kurulduğu vadi olan Ottawa Vadisinden alarak, bir vadiden beklenen tüm coğrafi özellikleri ziyaretçilerine sunuyor. Ottawa, akıllıca planlanmış, kompakt ve temiz bir şehir. Kültür ve politika merkezidir. Göller ve akarsular ülkesi olan Kanada’nın tüm özelliklerini Ottawa’da bulabilirsiniz. Tekne ve su sporları yapabilecek, tarihi mekânları gezecek, özel olarak düzenlenen yemek ve içmek için hazırlanan turlara katılacak, gelişmiş alışveriş seçenekleri sayesinde istediğinizi alabilecek, gelişmiş ulaşım altyapısı sayesinde bunları yaparken kolayca seyahat edebilecek ve tatilinizin keyfini sonuna kadar çıkarabileceksiniz. Winterlude Ottawa, şehrin en çok tercih edilen turistik merkezidir. Kış festivali olarak bilinen etkinliğe katılmak için dünyanın birçok yerinden insan gelerek, eğlenceli bir hafta sonu geçirir. Sizde bu zaman aralığında şehre giderek popüler bir etkinliğe katılabilecek ve keyifli zaman geçirebileceksiniz. Ottawa gezilecek yerler arasında, kültürel faaliyetlerin kenti olması sebebiyle Kanada Savaş Müzesini gezmeden gelmemenizi tavsiye ederiz. Doğa ve parklar sayesinde kafanızı dağıtabilecek, eğlence mekânları sayesinde eğlenebilecek, müzeler sayesinde kültürel olarak kendinizi geliştirebileceğiniz, kısacası istediğiniz her şeyi yapabilecek ve keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız gideceğiniz bir şehirdir. Ottawa’da gezilecek yerler dışında bisiklet turları, yürüyüş turları, otobüs turları ve gemi turlarını tercih ederek kolayca şehri gezebileceksiniz.

En İyi Zaman

Her mevsim güzel olan şehirlerden Ottawa bir kış ülkesi olması nedeniyle kış aylarında tercih etmeniz daha güzel etkinliklere katılabilecek ve unutulmaz bir tatil yaşayabileceksiniz. Winterlude festivali bu etkinliklerin en ünlüsü durumundadır. 29-30-31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen festivalde birçok konser etkinliğine katılma şansına sahip olacak, buzdan yapılan sanatsal çalışmaları görebilecek, kar ile hazırlanmış birçok aktiviteye katılarak, unutulmaz bir hafta sonu tatili geçireceksiniz. Yaz aylarında ise şehri daha rahat bir şekilde gezerek, tarihi mekânları ve müzeleri gün boyunca gezecek ve istediğinizi yapabileceksiniz.

Ulaşım

Ottawa Uluslararası Havalimanı sayesinde, uçakla ulaşma imkânına sahipsiniz. Ancak şehir merkezine ulaşmak için 15 kilometreden biraz fazla yol gitmeniz gerekiyor. O kadar uzak mesafeleri aştıktan sonra bu kadar mesafe sorun değildir. Ottawa ulaşım altyapısı şehir içinde mevcut. Taksiler, özel rotaları olan servisler, tramvay hatları, metro hatları ve feribotları kullanarak istediğiniz yere kolayca ulaşabileceksiniz. Şehir içinde yapmak istediğiniz turlarda bu seçenekleri göz önünde bulundurarak şehir turu ile ilgili kolayca plan yapabileceksiniz. Trafik nedeniyle tatilinizi zehir etmeyecek ve keyifli bir tatilin keyfini çıkaracaksınız.

Alışveriş

Ottawa alışveriş merkezleri, bit ve sokak pazarları, köy pazarları ve hediyelik eşya dükkânları sayesinde istediğiniz her konuda alışverişinizi kolayca yapabileceksiniz. Antikacı dükkanları sayesinde Kanada tarihine ait parçaları alacak ve özel bir koleksiyonunuz varsa ona ekleme yapabileceksiniz. Şehrin en gözde alışveriş noktası ByWard Market’tir. Birçok ünlü markanın dükkânını bulabilecek ve aynı zamanda kaliteli noktalardan yemek yeme fırsatına sahip olacaksınız. Ottawa Art Gallery sayesinde sanatsal çalışmaları satın alabilecek ve unutulmaz hatıralara sahip olacaksınız. Ayrıca birbirinden değerli sanat eserlerini yerinde görebileceksiniz.

Yeme İçme

Yemek konusunda çok değerli mekânlara sahip bir şehir, ama içme konusunda bulabileceğiniz ve katılabilecek ve gidebileceğiniz daha çok mekân mevcuttur. Ayrıca aşçılık kurslarına katılarak, farklı tatlarda yemek yapma zevkine sahip olabileceksiniz. Özel olarak düzenlenmiş olan bira tatma turları ve etkinliklerine katılabilecek, ayrıca şarap imalathanelerini ve üzüm bağlarını yerinde görebileceksiniz. Domaine Perrault Vineyard ve Jabulani Vineyard & Winery gidebileceğiniz ünlü şarap imalathaneleri. Bu sayede farklı tatları tadacak ve kaliteli zaman geçirebileceksiniz. Ottawa ByWard Market Tasting Tours, adıyla düzenlenen yemek turlarına katılarak farklı lezzetleri tadabileceksiniz.

Konaklama

Konaklama konusunda birçok farklı şekilde tercihe ev sahipliği yapan bir şehir Ottawa. Lüks oteller, pansiyonlar, kiralık yazlıklar ve diğer özel olarak hizmetler sunan oteller mevcuttur. Ottawa oteller, 150 TL ile 750 TL arasında gecelik fiyatlarıyla sıralanmakta. Diğer konaklama seçenekleri de bu aralıkta bulunmakta. Hesabınıza uygun olarak hangisi uyuyorsa onu tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel olarak hazırlanmış ve uzun bir süre boyunca kalmak için kiralayabileceğiniz yazlıklar mevcut. 200 TL ile 250 TL ortalaması olan bu yazlıklar, arasında çok yüksek fiyatlarla kiralanan çok lüks evler mevcuttur.

Gece Hayatı ve Eğlence

Ottawa her türden eğlenceyi yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Blues, Caz, hatta Gay barları mevcut olan şehirde birçok bar tercihinden size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Keyifli müzikler dinlemek için güzel mekânlara gitme şansına sahip olacaksınız. ByWard Ottawa, birçok aktivitenin merkezi olduğu gibi gece hayatının ve eğlencenin de merkezi konumunda. Absolute Comedy Ottawa gibi kulüpler sayesinde gece farklı bir yerlere gitmek isteyenlerin tercih edebileceği komedi kulüpleri mevcuttur. Güzel zaman geçirmek ve eğlenmek için gece hayatının aktif olduğu şehir arayanların gitmesi gereken bir şehirdir Ottawa.

Ottawa gezisi mi planlıyorsun?

Ottowa hakkında merak ettiğin her şeyi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsin. Ottowa gezilecek yerler, şehir içi ulaşımı, yeme-içme, konaklama ve alışveriş üzerine ipuçları ve önerilerimiz ile Ottowa gezini planlaman için sana yardımcı olalım!

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.