San Carlos de Bariloche, doğal güzelliği ile gidenleri büyüleyen bir şehirdir.

Arjantin’in Nahuel Huapi, Gutiérrez Göl, Moreno Gölü ve Mascardi Göllerli ve Tronador, Cerro Catedral Cerro López çevrili Andes eteklerinde bulunan San Carlos de Bariloche şehri, doğal güzelliği ile gidenleri büyüleyen bir şehir. Kent, su sporları, dağ yürüyüşü, tırmanış ve kayak gibi sportif etkinlikleri ile ünlüdür. Şöhreti dışında bu konularda dünyanın en iyisidir. San Carlos de Bariloche  gezilecek yerler kadar önemli olan en meşhur lezzetlerinden biri de unutamayacağınız  çikolatalarıdır. Bu çikolatalar, İsviçre çikolataları ile yarışır. Mimari yapısı ve cana yakın insanları ile kentin sıcak bir atmosferi bulunmaktadır. San Carlos de Bariloche’da gidelecek yerler arasında ilk sırada Otto Tepesi bulunmaktadır. Patagonya müzesi mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.  Bu müzeye mutlaka uğrayın. Sokak dansı gösterileri çok ilginizi çekeceğine eminiz. San Carlos de Bariloche kentinin cana yakın ve enerjik insanlarının sokak dansı gösterileri oldukça yaygındır. İzlerken hayranlık duyacağınız bu dans gösterilerine karşı siz de dans etmeden duramayacaksınız. Sokak dansçıları, müzeleri, halk pazarları ve sanat eserleri ile gezmeniz görmeniz gereken San Carlos de Bariloche’u bir kere ziyaret ettikten sonra, sürekli ziyaret etmekten kendinizi alamayacağınız bir şehir.

En İyi Zaman

Buenos Aires’in mevsimleri ülkemizinkinden farklıdır. En sıcak ayı Ocak ayı iken en soğuk ayı ise Hazirandır. Ancak en soğuk zamanlarında bile sıcaklık sıfırın altına düşmez. Bahar ayları ise yağışlı geçmektedir. En çok yağış, mart ayında görülürken en soğuk ay olan Haziranda hava sıcaklığı sıfırın altına düşmez. Aralık ve Ocak aylarında aşırı sıcak olduğundan San Carlos de Bariloche’de en iyi zamanlar Nisan ve Ekim aylarıdır. Ekim ayı bahar aylarının başlangıcı olduğundan bu ayda gittiğiniz de San Carlos de Bariloche’un muhteşem doğasına hayran kalacaksınız. Kasım ve Şubat aylarında da muazzam güzelliğe sahiptir.

Ulaşım

San Carlos de Bariloche Uluslararası Havalimanına uçuş seçenekleri bulunmaktadır. Ancak mutlaka önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Biletler çok daha uygun oluyor. Önceden rezervasyonunuzu gerçekleştirerek çok daha ekonomik fiyatlara uçabilirsiniz. Şehirde bulunan mini otobüsler ile gideceğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alışveriş

San Carlos de Bariloche çikolata şehri olarak bilinmektedir. Bu nedenle tüm sevdiklerinize bolca çikolata götürebilirsiniz. Çikolata üreten ve satan küçük dükkânlar burada oldukça yaygın. Meyveli, likörlü, dolgulu aklınıza gelemeyecek çeşitte çikolatalar hediye edebileceğiniz en güzel şey. San Carlos de Bariloche kentinin en ünlü çikolataları Mamuschka, La Abuela Goye, Benroth, Fenoglio, Rapa Nui, Del Turista, Bonifacio & Tante Frida’dır. San Carlos de Bariloche’un en önemli özelliklerinden biri de açık halk pazarlarıdır. Bu pazarlara uğrayarak şehre özgü bir sürü şey bulabilirsiniz. Daha önce hiç görmediğiniz sebze ve meyveleri bu pazarlarda keşfedebilirsiniz.

Yeme İçme

Özellikle et yemekleri konusunda uzmanlaşmış olan kentte yemek seçenekleri olarak çok fazla alternatif bulunuyor. Ancak bazı bölgelerde yemek biraz pahalıya gelebilir. Bu nedenle, ekonomik çözümler arayanlara, pizza, sandeviç gibi önerilerde bulunabiliriz. Bu arada çikolatalı tatlıları mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz. Muazzam lezzetli çikolatalar ile muhteşem tatlılar sadece burada yapılıyor. Dünyanın hiç bir yerinde daha lezzetlisini bulamazsınız. Çikolatalı meyveler birlikteliği burada çok iyi servis ediliyor. Hem çok hafif hem çok lezzetli. Denemeden dönmeyin. Çikolata kokan San Carlos de Bariloche şehrinin cazibesine hayran kalarak, çikolataya doyacaksınız. Dönerken yanınıza bol miktarda çikolata alın ki bir daha bu lezzette çikolatayı hiç bir yerde bulamayabilirsiniz.

Konaklama

San Carlos de Bariloche gece hayatı ün yaptığı için turistlerin uğrak yeridir ve yoğun turist akını nedeniyle konaklama konusunda çok fazla seçenekleri bulunmaktadır. Lüks otellerden, pansiyonlara, apart otellere hatta günlük ev kiralamalarına kadar bir çok seçenek bulunmaktadır. Her bütçeye uygun olarak kendi alternatifinizi oluşturabilirsiniz. Çok ekonomik konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Gece Hayatı ve Eğlence

Renkli bir gece hayatına sahip olan San Carlos de Bariloche’da bu konuda bir hayli zaman geçirebileceğiniz bir bölge. İçki fiyatları uygun olduğundan, çok para harcamadan çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz. San Carlos de Bariloche gece hayatının eğlenceli ve renkli olmasından dolayı çabuk alışacak ve buradan gitmek istemeyeceksiniz. Disco, bar, gece kulübü ve daha bir çok seçenek bu bölgede bulunuyor. En ünlü discolardan biri Genux’tur. San Carlos de Bariloche’da bir de dans kulüpleri bulunmaktadır. Eğlencenin kalbi aslında bu dans kulüplerinde atıyor. Bunlardan en ünlüsü Cerebro’dur. Dans etmeyi ve izlemeyi seviyorsanız mutlaka görmelisiniz. Gece hayatı dışında kentte, tiyatro ve sinema gibi kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz. Bu alanda da kentte zengin bir içerik bulunuyor.

San Carlos De Bariloche gezisi mi planlıyorsun?

San Carlos De Bariloche hakkında merak ettiğin her şeyi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsin. San Carlos De Bariloche gezilecek yerler, şehir içi ulaşımı, yeme-içme, konaklama ve alışveriş üzerine ipuçları ve önerilerimiz ile San Carlos De Bariloche gezini planlaman için sana yardımcı olalım!

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.