Romantik sahil yerleri hakkında bilgi.

Bir çift için yılın en önemli gününe adım adım yaklaşıyoruz. Çiftler bu özel günlerini baş başa geçirebilecekleri romantik sahil yerleri arayışına girdi. Muhtemelen daha birkaç ay önceden planlar yapmaya, ne hediye alsam diye düşünmeye başlamıştınız bile. Bize göre bir sevgiliye alınabilecek en güzel hediye, ona hep hatırlayacağı, hiç unutamayacağı bir anı, bir hatıra hediye etmek. Bunun için de görülecek yeni bir yerden, yaşanacak yeni bir maceradan, yürünecek yeni birkaç sokaktan iyisini düşünemiyoruz. Gelin bu Sevgililer Günü’nde, yazın hep planını yaptığınız ama gidemediğiniz sahil kasabalarından birine gidin. Hem yazın kalabalığından uzak, hem kışın ayrı bir güzel buralar. Sevgililer günü için yurtiçi destinasyonlar da oldukça cazip çünkü.  Planlarınızda bizim de bir payımız olursa ne mutlu bize.

Romantik Sahil Yerleri

1Bozcaada’da Sevgililer Günü

Küçük bir romantik kaçamak yapmak için en ideal yer Bozcaada olmalı. Her çiftin gidilecek yerler listesinde başa oynayan bu ada, geçmişten bugüne kadar çok önemli bir yere sahip. Sizin de Sevgililler Günü tatilinizi oldukça verimli değerlendirebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Ayrıca adanın şarapları ülke çapında oldukça meşhur. Bu güzel günü bir iki kadeh şarap ile taçlandırabilir ve unutamayacağınız bir Sevgililer Günü yaşayabilirsiniz. Favori yerimiz: Polente tepesi. Ama mutlaka günbatımında gidin.

2Cunda Adası’nda Sevgililer Günü

Harika Rum evleri, cumbalı konakları ile yılın 4 mevsimi, her haliyle çok güzel bir yer Cunda. Ama kışın o sessiz ve huzurlu hali yok mu? Bizim aklımızı başımızdan alıyor. Yurtiçi Sevgililer Günü alternatiflerinden en güzellerinden biri işte burası, bu sebeple. Taş evlerle dolu sokaklarında sevgilinizle kaybolmazsanız Cunda biraz eksik kalır.

3Urla’da Sevgililer Günü

Sevgililer gününüzü romantik bir yemekle, hele hele çeşitli Ege lezzetleriyle süslemek, güzelleştirmek isterseniz, Urla en ideal yer. Yazın, İzmirlilerin kaçış noktası olduğu için kalabalık, kışın ise tam aksine sessiz, uysal bir kasaba. Yazı ayrı, kışı ayrı güzel, yemekleri hep güzel Urla’nın. Enfes Ege otlarının ve balıklarının yanında bir de meşhur Urla şarabı içerseniz, aşkınıza aşk katacağınızı garanti ederiz. Hatta hava rüzgarlı ya da çok soğuk olmazsa küçük, salaş bir tekne kiralayabilir, daha otantik bir atmosfer yaşayabilirsiniz.

Daha Fazla Okuyun: Kışın İzmir’de Gezilecek En Güzel 5 Yer

4Marmaris’te Sevgililer Günü

Romantizmin doruklarına ulaşabileceğiniz diğer yer ise Marmaris. Upuzun sahil yolunda yürüyüş yapabilir, aşkınızı yeniden keşfedebilir, canlandırabilirsiniz. Marmaris’in güzel koylarını seyrederek romantik anlar yaşamak ise paha biçilemez heralde. Kışın Marmaris daha sakin, daha huzurlu fakat ben kalabalıklardan iyice uzaklaşayım diyorsanız, Marmaris’e 21 kilometre uzaklıktaki Turunç bölgesine gidebilir, yemyeşil dağların eteklerinde sakinliği sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Daha Fazla Okuyun: Unutulmaz Bir Tatilin Tek Adresi – Marmaris

5Fethiye’de Sevgililer Günü

Biraz daha sıcak, biraz daha sizi üşütmeyecek bir yer arıyorsanız güneyden devam edelim. Fethiye, Sevgililer Günü’nü geçirmek ve kalplerinizi ısıtmak için biçilmiş kaftan. Sahilde uzanıp yıldızları seyretmenin, dilek tutmanın verdiği mutluluğu size hangi hediye verebilir? Birlikte hayallere dalmanın tadını çıkarın sadece.

6Kaş’da Sevgililer Günü

Heybetli Toros dağlarının eteklerinde, turkuaz rengi denizi ile Kaş, Sevgililer Günü’nde sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor bize kalırsa. Çünkü o da biliyor ki Sevgililer Günü’nü keyifli geçirmek için en şirin yer kendisi. Sade ve güzel restoranları, tatlı sokakları, hoş sohbet insanları ile 2018 Sevgililer Günü sizin için unutulmayacak günler listesinde yerini almaya hazırlanıyor. Hem belki biraz romantikliğe ara verip tarihi bölgeleri de gezersiniz. Eski Likya medeniyeti kalıntılarını görmek eşsiz bir deneyim.

Sevgililer Günü’nde Gidilebilecek En Romantik Sahil Kasabaları yazımız bu kadar. Gördüğünüz üzere yurtiçi Sevgililer Günü alternatifleri de mevcut. Umarız aşkınıza aşk katar, romantik bir Sevgililer Günü geçirir, bol bol anı biriktirirsiniz.

Bu arada ilginizi çekerse Balayı Tatili İçin En Romantik Destinasyonları adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Değerlendirme Yazısı
Sevgililer Gününe Özel Romantik Sahil Kasabaları

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.