Tayvan’da ki en eski şehir olarak bilinmektedir.

Tayvan’da ki en eski şehir olarak bilinmektedir. Özellikle geçmişinde inanılmaz bir tarihi izi bırakmış olması heyecan verici bir özelliktir. Zaman içerisinde çok fazla yer ve el değiştirildi. Birçok zenginlik bu şehirde bulunmaktadır. Eski ve geçmişi olan bu yerin mutlaka ziyaret edilirken birçok alanı da incelemelidir. Mutlaka etkileyici ve gerekli olunan bakış açıları ile tanımlanabilecek yerler ve içinde gerekli gezi alanları bulunmaktadır. Belirli bir gözlem yapıldıktan sonra diğer insanlarda rahatlıkla ziyarete gidebilmektedir. Diğer şehirler ile kıyaslandığında buranın daha fazla ilgi çekeceği belirgin bir şekilde görünmektedir. Bununla beraber tarihi veya eski oluşu bundan başka genel bakım ve şehircilik yapısı da ziyaretçileri kendine çekmektedir. Tayvan’da bilindiği gibi çok çılgınca yapılan eylemlerden olan sokak manzaraları buralarda da bulunmaktadır. Bir bakıma değişiklik oluşturabilecektir. Böylelikle manzara ve tarihi incelemeler yapılacaktır. Şehir de kültürel alanların varlığına çok büyük önem verilmiştir. Burada genel olarak gezip birçok tarihi yerleri keşfedebilirsiniz. Bu durum vatandaş için önemli bir adımı teşkil etmektedir. Genel araştırmalarda buraları ziyaret edip korumak bir gelenektir. Bazı tarihi ve gerekli yerler de gezilip yeniden eskilerin düzenlenmesi gerekmektedir.

En İyi Zaman

Buranın gece çarşılarının meşhur olduğu ve çok fazla aynı anda takip edilebilecek yerlerin varlığı ve gece gezmelerinin daha renkli geçtiği bilinmektedir. Özellikle gezilecek birçok tarihi ve turistik alan olmasına rağmen bazı eğlence ve alışveriş ortamlarının gece olması ve etki oluşturması en güzel geçirilecek zamanın gece olduğunu ortaya koymaktadır. Bazı tarihi alanlar gündüz ancak gezilirken gece ve eğlenilecek kulüplerinde fazlalığı bu şehri gece güzel durumların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Özellikle geceleri yapılan bazı aktivitelere katılmanızı öneririz.

Ulaşım

Şehirde bulunan ulaşım ağının en büyüğü havaalanıdır. Böylelikle kolayca insanlar buralarda uçuş durumunu ayarlaya bilmektedir. Ayrıca gelişmekte olan bir ülke noktasındadır Tayvan. Bu nedenle bu şehirde birçok farklı ulaşım türü bulunmaktadır. Metro, otobüs, taksi ve tren ile beraber bu yerden araçta kiralayabilirsiniz. Bu denli önemli olan ulaşım ağının yapılması ve gerekli ortamların yapılandırılması turistler için önemlidir. Böylelikle rahatlıkla istenilen ulaşım türünü kullanma durumu sağlanmış olacaktır. Bu denli seçeneklerin fazla olması özellikle insanların kullanım alanlarını genişlettirmiştir. Önemli hatları kullanarak tarihi yerlere otobüs veya arabalarla gidilmesi gerekmektedir.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Alışveriş

Tainan’da gece pazarları ünlüdür. Bunların dışında yeni olarak gelişen mağaza ve alışveriş merkezleri oldukça fazla müşteri çekmektedir. Hazır marketler ve gerekli malzemelerde buradan alınabilmektedir. Yeni ve eski yerlerin bir araya getirilip ziyaret edilmesi çok önemlidir. Bölgeye özgü birçok hediyelik eşya satın alabileceğiniz tezgahları şehir merkezinin hemen hemen her yerinde görebilmek mümkündür.

Yeme İçme

Burada önemli ölçüde sayılabilecek yöresel yemekler mevcuttur. Özellikle bunlar denenmelidir. Böylelikle Asya kültürü ve farklı yemek çeşitleri ile tanışarak birbirinden lezzetli yemekleri bir gurme edasıyla tatma şansı yakalayabilirsiniz. Tabut tostu denilen hamburger gibi ürünler denenebilir. Çeşitli malzemelerin olduğu hamburger var son derece lezzetli ve etkisi doldurulmuş olan yemekler. Yemekler oldukça doyurucudur. Farklı çay çeşidi ile de marka konumundadır. Özellikle normal çaydan farklı olarak bitki çaylarını denemelisiniz. Bunlardan başka geleneksel yemeklerinde ciddi bir etki oluşturabileceği açıktır.

Konaklama

Burada da diğer şehirler gibi iki farklı yapıda konaklama türünün olduğu bilinmelidir. Genel olarak bu iki türde konaklamalısınız. Bu konaklama türleri Otel diğeri ise resort olarak bilinir. Bunlardan birini tercih etmelisiniz. Otellerin biraz daha pahalı olduğu ama yakın yerlerde olması ve gezilecek yerlere uzak olmasın diye seçilmelidir. Bazı oteller ve gerekli yerler takip edilip kalınabilir.

Gece Hayatı ve Eğlence

Gece pazarlarının kurulduğu bölgeler renkli ortamların oluştuğu yerlerdir. Birçok yerde konser ve eğlenceler verilmektedir. Bu eğlenceler ile Tainan’da geceni renklendirebilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan barlarda yöreye özgü alkollü içecekleri tadabilir ve canlı müzik dinleme keyfini yaşayabilirsiniz. Gece gezmelerinizi bütçenize göre ayarlamanızı öneririz. Şehir biraz pahalı. Planlı bir şekilde gece eğlencelerine katılmanız yararınıza olacaktır.

Tainan gezisi mi planlıyorsun?

Tainan hakkında merak ettiğin her şeyi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsin. Tainan gezilecek yerler, şehir içi ulaşımı, yeme-içme, konaklama ve alışveriş üzerine ipuçları ve önerilerimiz ile Tainan gezini planlaman için sana yardımcı olalım!

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.