Türkiye'de bulunan kayak tatil merkezi kapsamında kış tatillerinizi keyifle yaşayın. Türkiye'nin en iyi 3 kayak tatil merkezi yerine göz atın.

Ülkemiz özellikle kış tatili açısından oldukça şanslı bir konuma sahiptir. Türkiye’de bulunan kayak tatil merkezi arasında hem bütçenize uygun hem de zaman olarak tatillerinize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ülkemizde özellikle her mevsim güzel yaşanırken kış mevsimi de ayrı bir güzel yaşanmaktadır.

Türkiye’de Bulunan Kayak Tatil Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Karadeniz bölgesinin en güzel yerlerinden birisi olan Kartalkaya kayak merkezi her yıl birçok yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Bu eşsiz doğaya sahip olan kayak merkezi, kayak sporunu yapmak için oldukça uygun bir alana sahiptir. Aynı zamanda konaklama için de sınırsız seçeneğin ve oldukça uygun fiyatlı olması da yine bu güzel kayak merkezini tercih etmeniz için en önemli nedenler arasında yer almaktadır. Sadece kayak sporu değil aynı zamanda Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini ve doğasının tadını çıkarmak için de sadece hafta sonu turları kapsamında düzenlenen turlar ile bu güzel kayak merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

Saklıkent Kayak Merkezi

Toros dağlarının parçası olan bu güzel kayak merkezi özellikle Antalya’ya yakınlığı ile bilinmektedir. Özellikle çevre illerden kolay bir şekilde ulaşım olanağının olması Saklıkent kayak merkezinin sık tercih edilmesine katkı sağlamaktadır. Konaklama sorununu kesinlikle yaşamayacağınız gibi aynı zamanda fiyat aralıklarının da oldukça ekonomik olması kış boyu hafta sonları stres atmak için bu güzel kayak merkezini ziyaret etmeniz için en önemli nedenlerden birisidir. Türkiye kayak merkezleri için de turizm amaçlı olarak en çok turist ağırlayan yerlerden birisidir.

Bozdağ Kayak Merkezi

Aralık ayından başlayarak mart ayının sonlarına kadar kayak yapmak isteyenlerin ege bölgesinde en çok uğrak noktalarından birisidir. Bozdağ köyü ile aynı adı taşıyan kayak merkezi muhteşem doğa manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Sadece kayak sporu için değil turistik gezi ve kamp için de en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Kayak pisti uzunluğu açısından ise 2000 metre civarı bir uzunluğa sahiptir. Eğer kayak tatili için yeni bir başlangıç istiyorsanız sizler için en uygun kayak pisti Bozdağ kayak merkezi olabilir.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.