Otobüsle gidilebilecek kayak merkezleri.

Kış tatilinizde biraz eğlenmek, bir yandan da kış sporları ile ilgilenmek istiyorsanız, otobüsle gidilebilecek kış tatili için kayak yapabileceğiniz bir tatil yeri seçebilirsiniz. Kayak tatilinde, gün içinde sık sık kayak yapılır, zaman zaman şömine yanında sıcak bir içecekle ısınarak dinlenilir ve doğa yürüyüşleri yapılır. Kayak merkezi yakınındaki oteller hem şehir stresinden uzak hem de adrenalin dolu bir tatil geçirmek için idealdir.

Otobüsle Gidilebilecek Kayak Merkezleri

Şehirlerde havanın soğuması, aynı zamanda yüksek yerlere kar yağacağı beklentisinin oluşmasına neden oluyor. Kayak merkezlerinin karla kaplanmasıyla planlarınızı ertelemeden hemen bir otobüs bileti alın ve kış yolculuğunun keyfini çıkarın.

Uludağ

Kayak tatili denince akla ilk gelen yerlerden biri Uludağ’dır. Aralık ve Mart ayları arasında kayak yapmak için Uludağ tercih edilebilir. Uludağ’daki Tutyeli kayak pisti, uzunluk ve altyapı bakımından en elverişli pistlerden biri. Bursa’dan yaklaşık 1 saatte ulaşılabilen Uludağ’da çok sayıda otel bulunuyor. Ankara ve İstanbul’dan Bursa’ya 5 saati geçmeyen bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz.

Palandöken

Türkiye’nin en önemli kayak tatili merkezlerinden biri de Erzurum Palandöken’dir. Palandöken, Uludağ’dan daha uzun süre karla kaplı oluyor. Palandöken’de kayak yapmak için Kasım-Mayıs ayları arasında Erzurum’a bir otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Palandöken tatilinizde geceleri Erzurum ışıklarının manzarasını seyretmeye doyamayacaksınız. İstanbul’dan Erzurum’a 16, Ankara’dan  14 saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

Kartepe

Kocaeli’deki Kartepe dağı üzerine kurulan kayak pistine otobüs ile İstanbul’dan kolay bir şekilde ulaşılabilir. Kocaeli’ye İstanbul’dan 2, Ankara’dan 3 buçuk saatte ulaşabilirsiniz. Kartepe’ye Kocaeli şehir merkezinden şehiriçi otobüslerle çıkılabilir. Özellikle İstanbul ve Ankara çevresinden kış mevsiminde kalabalık turist gruplarını ağırlayan Kartepe, 2 günlük haftasonu tatili için düşünülmesi gereken merkezlerden biri.

Eğlenceli ve adrenalin dolu bir kış tatili geçirmek istiyorsanız, kayak tatili tam size göre. Yapacağınız otobüs yolculuğunun biletini bilet karşılaştırma sitelerinden size uygun olan fiyatta satın alabilirsiniz. Otobüs bileti kıyaslama siteleri ile Türkiye’nin en seçkin otobüs firmalarının seferlerini görüntüleyerek istediğiniz tarih ve saat için otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.